Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS hojnie dotuje inwestycje Rydzyka. Redemptorysta nie powinien narzekać

710
Podziel się:

80 921 021 złotych - tyle publicznych pieniędzy trafiło za rządów PiS do spółek i fundacji związanych z ojcem Rydzykiem. Swoje wyliczenia pokazało oko.press. Uwzględniają one dotacje, o których - jak pisze portal - nie było dotąd publicznie wiadomo.

"Mimo że PiS rządzi, wcale nie jest nam łatwiej" - mówił ojciec Rydzyk w lutym 2018 r.
"Mimo że PiS rządzi, wcale nie jest nam łatwiej" - mówił ojciec Rydzyk w lutym 2018 r. (Bartosz Krupa)
bETXrLHF

80 921 021 złotych - tyle publicznych pieniędzy trafiło za rządów PiS do spółek i fundacji związanych z ojcem Rydzykiem. Swoje wyliczenia pokazało OKO.press. Uwzględniają one dotacje, o których - jak pisze portal - nie było dotąd publicznie wiadomo.

Wśród tych dotąd nieznanych - jak zaznacza OKO.press - jest m.in. 600 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia za emisję programu "Na zdrowie" i spotu "Zdrowo jest wiedzieć" w Telewizji Trwam, 600 tys. z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na produkcję i emisję programów czy 316 tys. z Ministerstwa Środowiska na przygotowanie audycji telewizyjnych poświęconych jakości powietrza.

Wyliczenia, jak dodaje portal, nie uwzględniają jednak wszystkich pieniędzy - państwowe spółki, które zasilają media związane z ojcem Rydzykiem reklamami i darowiznami, nie ujawniają, ile za nie zapłaciły.

bETXrLHH

Zobacz także: Bartłomiej Misiewicz broni o. Tadeusza Rydzyka. "To są pieniądze zakonu"

Wśród najwyższych kwot, które zostały przeznaczone z publicznych środków na inwestycje związane z redemptorystą, są te na toruńską geotermię. 26 mln złz NFOŚiGW w ramach ugody podpisanej z Lux Veritatis za cofnięcie dotacji przez rząd PO-PSL. Jest też blisko 19,5 mln zł w ramach umowy podpisanej 7 listopada 2017 r.

bETXrLHN

Na dniach mają zostać podpisane kolejne umowy, dodaje OKO.press. Chodzi o ponad 8 mln zł dotacji na budowę sieci ciepłowniczej zasilającej budynki mieszkalne i placówki systemu oświaty Torunia oraz 4 mln zł na budowę takiej sieci zasilającej m.in. akademik szkoły wyższej w Toruniu.

OKO.press, które łączne kwoty z środków publicznych przyznanych od czasów "dobrej zmiany" na ośrodki związane z redemptorystą oceniło na ponad 80 mln zł, zauważa, że wcześniejsze wyliczenia Platformy Obywatelskiej mówiły o wyższej kwocie - 94 mln zł. Jak tłumaczy OKO.press, politycy popełnili jednak błąd, dodając kwotę na budowę geotermii dwukrotnie.

bETXrLHO

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

bETXrLIi
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(710)
wolny
4 lata temu
To pokazuje ile koszyuje wiara i poparcie z ambony szatana z Torunia !
mieszakniec
4 lata temu
A co takie wielkie halo, bo dotację dostało środowisko toruńskie a nie np fundacja gazety wyborczej ? Stronniczość niektórych tu piszących powala, wstyd !!!
Marian
4 lata temu
Wszystkie portale wałkują w kołko jedno i to samo. Naprawdę nie macie o czym pisać? Zostawcie człowieka w spokoju
bETXrLIj
Marian
4 lata temu
wszystkie portale wałkują w kółko jedno i to samo. Naprawdę nie macie o czym pisać? Zostawcie człowieka w spokoju
Zbigniew
4 lata temu
Pieniądze nie trafiły do prywatnej kieszeni Rydzyka, tylko na konto fundacji, z której zostały przeznaczone zgodnie z ich celem, na które fundacja je dostała.
...
Następna strona