Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS hojnie dotuje inwestycje Rydzyka. Redemptorysta nie powinien narzekać

80 921 021 złotych - tyle publicznych pieniędzy trafiło za rządów PiS do spółek i fundacji związanych z ojcem Rydzykiem. Swoje wyliczenia pokazało oko.press. Uwzględniają one dotacje, o których - jak pisze portal - nie było dotąd publicznie wiadomo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa)
"Mimo że PiS rządzi, wcale nie jest nam łatwiej" - mówił ojciec Rydzyk w lutym 2018 r.

80 921 021 złotych - tyle publicznych pieniędzy trafiło za rządów PiS do spółek i fundacji związanych z ojcem Rydzykiem. Swoje wyliczenia pokazało OKO.press. Uwzględniają one dotacje, o których - jak pisze portal - nie było dotąd publicznie wiadomo.

Wśród tych dotąd nieznanych - jak zaznacza OKO.press - jest m.in. 600 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia za emisję programu "Na zdrowie" i spotu "Zdrowo jest wiedzieć" w Telewizji Trwam, 600 tys. z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na produkcję i emisję programów czy 316 tys. z Ministerstwa Środowiska na przygotowanie audycji telewizyjnych poświęconych jakości powietrza.

Wyliczenia, jak dodaje portal, nie uwzględniają jednak wszystkich pieniędzy - państwowe spółki, które zasilają media związane z ojcem Rydzykiem reklamami i darowiznami, nie ujawniają, ile za nie zapłaciły.

Zobacz także: Bartłomiej Misiewicz broni o. Tadeusza Rydzyka. "To są pieniądze zakonu"

Wśród najwyższych kwot, które zostały przeznaczone z publicznych środków na inwestycje związane z redemptorystą, są te na toruńską geotermię. 26 mln złz NFOŚiGW w ramach ugody podpisanej z Lux Veritatis za cofnięcie dotacji przez rząd PO-PSL. Jest też blisko 19,5 mln zł w ramach umowy podpisanej 7 listopada 2017 r.

Na dniach mają zostać podpisane kolejne umowy, dodaje OKO.press. Chodzi o ponad 8 mln zł dotacji na budowę sieci ciepłowniczej zasilającej budynki mieszkalne i placówki systemu oświaty Torunia oraz 4 mln zł na budowę takiej sieci zasilającej m.in. akademik szkoły wyższej w Toruniu.

OKO.press, które łączne kwoty z środków publicznych przyznanych od czasów "dobrej zmiany" na ośrodki związane z redemptorystą oceniło na ponad 80 mln zł, zauważa, że wcześniejsze wyliczenia Platformy Obywatelskiej mówiły o wyższej kwocie - 94 mln zł. Jak tłumaczy OKO.press, politycy popełnili jednak błąd, dodając kwotę na budowę geotermii dwukrotnie.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: ojciec rydzyk, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-05-2018

Mafia KaczorloneJakby tak zsumować do kupy - kasę na Rydza, na Czartoryskich, na ekspertów Maciora, taksówki typu Casa, wycieczki limuzynami, premie, odrzutowce itd … Czytaj całość

24-05-2018

KarolJak się do tego doliczy kilkaset milionów, które idą na fundusz kościelny i kilka miliardów na utrzymanie armii księży w szkołach, szpitalach, … Czytaj całość

24-05-2018

XdTrzeba dodać ,że wiemy o OFICJALNYCH przekazach - tych bocznymi torami nikt nam nie ujawni !!!!!!! O pieniądzach "solidarności" wie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (710)