Notowania

PIT przez internet. Tak rozliczyło się już 7 mln Polaków

Polacy złożyli drogą elektroniczną już prawie 7 milionów PIT-ów. W tym roku można się rozliczyć z fiskusem do 2 maja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

- Podatnicy mogą złożyć swoje zeznanie na kilka sposobów. Można to zrobić przez system e-deklaracje, portal podatkowy - tłumaczy Informacyjnej Agencji Radiowej Renata Domasiewicz z Ministerstwa Finansów.

Można też skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego zeznania. Do 18 kwietnia można też złożyć wniosek PIT6-WZ o wypełnienie zeznania. Jak już pisaliśmy w WP money, złożenie PIT przez internet to nie tylko wygoda, ale też gwarancja szybszego zwrotu nadpłaty podatku. Poza tym, jak przypomina Renata Domasiewicz, PIT można złożyć osobiście w urzędzie lub wysłać pocztą.

Dokładne dane pokazują, że do fiskusa nadesłano 6 milionów 944 tysiące 522 PIT-y. W tym roku zeznanie podatkowe można złożyć do 2 maja.

Z danych firmy doradczej KPMG wynika, że połowa Polaków mających obowiązek rozliczania się z fiskusem składa PIT w marcu. Blisko 50 procent podatników zleca wypełnienie PIT-u komuś innemu. Chodzi najczęściej o kogoś z rodziny, znajomego lub księgowego. 38 procent badanych rozlicza się samodzielnie.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie KPMG przez Norstat w dniach 20-26 marca. Wzięło w nim udział 1003 respondentów.

Tagi: pit 2017, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-04-2017

alanrozbudować terminal LNG, naftoport w gdańsku, wybudować dwie elektrownie jądrowe, do tego rura z Norwegii i cały reion Europy środkowej będzie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)