Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Bank PKO BP stracił ponad 8 mln. Prokuratura prowadzi śledztwo

Bank PKO BP stracił ponad 8 mln. Prokuratura prowadzi śledztwo

Fot. Bartosz Wawryszuk

Wyłudzenie, fałszowanie dokumentów, oszustwo kredytowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej - takie zarzuty usłyszeli dwaj zatrzymani przez CBŚP. Wyciągnęli z banku ponad 8 mln zł.

Prokuratura Regionalna w Katowicach nadzoruje śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie doprowadzili Bank PKO BP II Oddział w Katowicach do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej wysokości 8 milionów 180 tysięcy złotych z tytułu udzielonych kredytów obrotowych - donosi prokuratura.

Sprawcy wprowadzili w błąd pracowników. Przedłożyli im podrobione, przerobione lub poświadczające nieprawdę dokumenty, dzięki którym uzyskali kredyty obrotowe.

CBŚP zatrzymało dwie osoby. Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Regionalnej w Katowicach prokurator przedstawił im zarzuty.

Pierwszy ze sprawców podejrzany jest o oszustwo znacznej wartości, oszustwo kredytowe i fałszowanie dokumentów. Swoim działaniem sprawca wyrządził szkodę PKO BP w kwocie około 900 tys. złotych.

Zobacz też, dlaczego w Polsce będzie mniej banków:

 

 

Drugi ze sprawców podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o popełnienie dwóch oszustw znacznej wartości i oszustw kredytowych. W tym przypadku szkoda została wyceniona na 800 tys. złotych.

Śledztwo ma charakter rozwojowy, jak zapowiada prokuratura. Już w tej chwili podejrzanych jest łącznie 11 osób, wobec których stosowane są wolnościowe środki zapobiegawcze.

pko bp, śledztwo, prokuratura, oszustwo kredytowe
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Polak
2017-08-02 14:46
Dobierzcie się do SKOK, to wam oczy wyjdą z orbit, ile kasy zdefraudowano przez polityków PiS
o.k.
2017-08-02 13:22
Afera goni aferę. I co na to "dobra zmiana"???
Bajlando
2017-07-21 11:13
Akurat Alior ma jedne z najtańszych pożyczek, a do płatności za granicą polecam karty walutowe ich kantoru internetowego. Mega korzystnie.
Pokaż wszystkie komentarze (64)