Notowania

plan morawieckiego
06.02.2017 13:05

Plan Morawieckiego nie przeszedł, bo Jan Szyszko nie chce atomu. Minister środowiska woli geotermię i biomasę

Beata Szydło przyznała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że powodem nieprzyjęcia przez rząd Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju były dyskusji na temat poprawek dotyczących energii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)
Jan Szyszko i Mateusz Morawiecki

Przyjęcie przez rząd planu wicepremiera Morawieckiego zostało wstrzymane przez sprzeciw ministra środowiska Jana Szyszkę, który nie chce rozwoju energetyki atomowej w Polsce - informuje rmf24.pl. Premier Beata Szydło zapowiada przyjęcie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju na jednym z najbliższych posiedzeń rządu. Wszystko wskazuje na to, że kwestia rozwoju energetyki atomowej została z niego wykreślona.

Zgodnie z informacjami rmf24.pl powodem sporu pomiędzy wicepremierem i szefem resortu rozwoju i finansów a ministrem środowiska było zakładane przez "plan Morawieckiego" przyspieszenie budowy elektrowni atomowej w Polsce.

Zdecydowanym przeciwnikiem energetyki jądrowej jest Jan Szyszko, który woli postawić na geotermię i biomasę. Szef resortu środowiska ma cieszyć się w tej kwestii poparciem Jarosława Kaczyńskiego, co w praktyce powinno przesądzić losy tego sporu.

Beata Szydło przyznała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że powodem niedawnego nieprzyjęcia przez rząd Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju były dyskusjie na temat poprawek dotyczących energii.

- Bardziej nawet niż Ministerstwo Środowiska było zaangażowane Ministerstwo Energii, ale wypracowały wspólne stanowisko - oznajmiła premier. - Ta poprawka została wniesiona do Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i te uwagi, które się pojawiały, zostały w tej chwili już wprowadzone do tego dokumentu - poinformowała.

Podczas tej samej konferencji prasowej, Jan Szyszko zapewnił, że nie ma żadnego sporu między nim a wicepremierem Morawieckim. - Obaj uważamy, że powinien nastąpić rozwój polskiej fizyki jądrowej jako nauki. Wszelkiego rodzaju inwestycje będą podjęte w zależności od potrzeb, a to wymaga analiz gospodarczych i takie zostaną podjęte - zapewnił.

Jak przekonywał Szyszko, z Morawieckim podziela zdanie co do uruchamiania na terenach niezurbanizowanych programu gospodarki obiegu zamkniętego. Podkreślił, że "wieś powinna być samowystarczalna energetycznie na bazie odnawialnych źródeł energii".

Szef resortu środowiska poinformował też, że wraz z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem i z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim uważają, że w terenach niezurbanizowanych jest wielka szansa, aby wykorzystać biomasę.

Tagi: plan morawieckiego, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-02-2017

EmezuedBiomasę? Słomę? A może elektrownie na ducha świętego? Budują coś takiego na Wilanowie w Warszawie. Geotermia to tu chyba przykrywka, by specjalista od … Czytaj całość

07-02-2017

JKNiech alimenciarze zaczną płacić alimenty to dziura się zmniejszy! Jak nie chcą płacić to do kamieniolomow albo niech buduja drogi, koleje za miskę … Czytaj całość

06-02-2017

MajaGeotermia to czyste środowisko, dużo nowych miejsc pracy no i przede wszystkim bezpieczeństwo ekologiczne

Rozwiń komentarze (112)