Notowania

poczta polska
02.11.2016 12:00

Na poczcie zapłacisz kartą. 4,6 tys. placówek ma już terminale

Dzięki temu klienci mogą zapłacić za usługi pocztowe, handlowe i finansowe (opłaty za rachunki np. za gaz, prąd, opłaty podatkowe).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Poczta Polska zakończyła instalację terminali płatniczych dzierżawionych od firmy eService, co oznacza, że w ponad 4 600 placówkach klienci mogą płacić kartami Visa i Mastercard za zakupione towary oraz skorzystać z innych usług realizowanych za pomocą terminali POS.

"We wszystkich placówkach sieci własnej Poczty Polskiej zostały zainstalowane nowoczesne terminale płatnicze. Wdrożenie objęło łącznie ponad 4 600 placówek, w których zainstalowano blisko 8 000 terminali POS. Partnerem wdrożenia było wyłonione w przetargu konsorcjum PKO Banku Polskiego i firmy eService, które jest największym agentem rozliczeniowym w Polsce" - czytamy w komunikacie.

Dzięki temu klienci mogą zapłacić za usługi pocztowe, handlowe i finansowe (opłaty za rachunki np. za gaz, prąd, opłaty podatkowe). Terminale POS dostarczone przez eService zapewniają także możliwość świadczenia dodatkowych usług takich jak np.: doładowania telefonów komórkowych i wypłata gotówki. Udostępnienie płatności bezgotówkowych to większy komfort korzystania z usług oferowanych przez Pocztę oraz ułatwienie i przyspieszenie obsługi, podkreślono.

"W najbliższym czasie Poczta w swoich placówkach zaoferuje również możliwość dokonywania płatności mobilnych BLIK. Kolejnym krokiem będzie uruchomienie dla klientów rynku e-commerce płatności kartami bezpośrednio u kuriera" - czytamy dalej.

- Udostępnienie wygodnej bezgotówkowej formy płatności dostępnej w całej własnej sieci placówek to kolejny krok w kierunku cyfryzacji usług Poczty. Od kilku miesięcy nasi listonosze prowadzą obsługę korespondencji sądowej za pośrednictwem nowoczesnego sytemu IT oraz tabletów, które w przyszłości pozwolą na oferowanie dodatkowych usług - skomentował prezes Przemysław Sypniewski.

Dodał, że dzięki podpisanemu ostatnio porozumieniu z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Ministerstwem Infrastruktury w zakresie strategicznej współpracy w obszarze cyfryzacji państwa Poczta Polska ma szansę stać się jednym z filarów nowoczesnej e-administracji.

Tagi: poczta polska, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-11-2016

1233niema kas fiskalnych na poczcie polskiej i paragonów nie wydają haaha tu jest minus wielki czerwoną kreską !!!

03-11-2016

WojtekA ja się pytam kiedy w banku (dowolnym) będę mógł zapłacić kartą ? Bo jak na razie to w żadnym banku nie ma takiej możliwości

02-11-2016

jkCzyli polska poczta jest jakies 40 lat do tylu za poczta amerykanska :D Polska ostoja cywilizacji lol

Rozwiń komentarze (9)