Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na poczcie zapłacisz kartą. 4,6 tys. placówek ma już terminale

9
Podziel się

Dzięki temu klienci mogą zapłacić za usługi pocztowe, handlowe i finansowe (opłaty za rachunki np. za gaz, prąd, opłaty podatkowe).

Na poczcie zapłacisz kartą. 4,6 tys. placówek ma już terminale
(Bartosz Wawryszuk)
bDyKxVMB

Poczta Polska zakończyła instalację terminali płatniczych dzierżawionych od firmy eService, co oznacza, że w ponad 4 600 placówkach klienci mogą płacić kartami Visa i Mastercard za zakupione towary oraz skorzystać z innych usług realizowanych za pomocą terminali POS.

"We wszystkich placówkach sieci własnej Poczty Polskiej zostały zainstalowane nowoczesne terminale płatnicze. Wdrożenie objęło łącznie ponad 4 600 placówek, w których zainstalowano blisko 8 000 terminali POS. Partnerem wdrożenia było wyłonione w przetargu konsorcjum PKO Banku Polskiego i firmy eService, które jest największym agentem rozliczeniowym w Polsce" - czytamy w komunikacie.

Dzięki temu klienci mogą zapłacić za usługi pocztowe, handlowe i finansowe (opłaty za rachunki np. za gaz, prąd, opłaty podatkowe). Terminale POS dostarczone przez eService zapewniają także możliwość świadczenia dodatkowych usług takich jak np.: doładowania telefonów komórkowych i wypłata gotówki. Udostępnienie płatności bezgotówkowych to większy komfort korzystania z usług oferowanych przez Pocztę oraz ułatwienie i przyspieszenie obsługi, podkreślono.

bDyKxVMD

"W najbliższym czasie Poczta w swoich placówkach zaoferuje również możliwość dokonywania płatności mobilnych BLIK. Kolejnym krokiem będzie uruchomienie dla klientów rynku e-commerce płatności kartami bezpośrednio u kuriera" - czytamy dalej.

- Udostępnienie wygodnej bezgotówkowej formy płatności dostępnej w całej własnej sieci placówek to kolejny krok w kierunku cyfryzacji usług Poczty. Od kilku miesięcy nasi listonosze prowadzą obsługę korespondencji sądowej za pośrednictwem nowoczesnego sytemu IT oraz tabletów, które w przyszłości pozwolą na oferowanie dodatkowych usług - skomentował prezes Przemysław Sypniewski.

Dodał, że dzięki podpisanemu ostatnio porozumieniu z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Ministerstwem Infrastruktury w zakresie strategicznej współpracy w obszarze cyfryzacji państwa Poczta Polska ma szansę stać się jednym z filarów nowoczesnej e-administracji.

bDyKxVNe
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(9)
1233
4 lata temu
niema kas fiskalnych na poczcie polskiej i paragonów nie wydają haaha tu jest minus wielki czerwoną kreską !!!
jk
4 lata temu
Czyli polska poczta jest jakies 40 lat do tylu za poczta amerykanska :D Polska ostoja cywilizacji lol
asdf
4 lata temu
Wszystko fajnie, tylko ostatnimi czasy DRAMATYCZNIE spadło tempo dostawy przesyłek. W październiku dwa POLECONE PRIORYTETY szły do mnie 6 i 8 dni. A mówimy o przesyłce z deklaracją D+1 (przy nadaniu przed godziną 15). Poczta świetnie wie, że klient może im nagwizdać. Przy płatności przelewem stroną umowy dostawy jest SPRZEDAWCA, mimo że to kupujący faktycznie płaci za przesyłkę. No i przekonaj tu sprzedawcę, który z umowy się wywiązał (nadał przesyłkę w ciągu 24 godzin od zaksięgowania wpłaty) składał de facto w twoim imieniu reklamację za kilka zł. No więc ludzie odpuszczają, bo nie opłaca się szarpać o kilka złotych. Ciekawe co się będzie działo w okresie świątecznym? Przesyłki będą szły w trybie D+10? D+20? Czy "Mamy Was W De - Przesyłka Może Po Nowym Roku"?
bDyKxVNf
Raja
4 lata temu
Tak, ale uprawnienia do obsługi POS dostanie tylko naczelnik....
Wojtek
4 lata temu
A ja się pytam kiedy w banku (dowolnym) będę mógł zapłacić kartą ? Bo jak na razie to w żadnym banku nie ma takiej możliwości