Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Błaszczak: w projekcie budżetu 2017 są pieniądze na podwyżki dla funkcjonariuszy

22
Podziel się:

- W projekcie budżetu na 2017 rok są pieniądze na zakup nowocześniejszego sprzętu oraz na podwyżki dla funkcjonariuszy - powiedział w poniedziałek minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Błaszczak: w projekcie budżetu 2017 są pieniądze na podwyżki dla funkcjonariuszy
(PAP/Paweł Supernak)
bEExYtVh

- W projekcie budżetu na 2017 rok są pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu oraz na podwyżki dla funkcjonariuszy - powiedział w poniedziałek minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

- Te fundusze dają gwarancje zarówno zakupu nowoczesnego sprzętu, jak i modernizacji posterunków policji, ale też strażnic straży pożarnej, strażnic straży granicznej. I co niezwykle istotne, są to fundusze, które pozwolą na przeprowadzenie podwyżek dla funkcjonariuszy służb już od pierwszego stycznia 2017 roku. To będą podwyżki, które spowodują, że funkcjonariusze będą otrzymywali godne wynagrodzenie - podkreślił.

Jego zdaniem, zwiększenie środków na modernizację służb i podwyżki dla funkcjonariuszy przełoży się na polepszenie bezpieczeństwa.

bEExYtVj

Błaszczak zaznaczył, że obejmując urząd ministra za cel postawił sobie odtworzenie "etosu służby". - To jest proces, ale niewątpliwie ten proces zachodzi, czego dowodem były Światowe Dni Młodzieży. Funkcjonariusze polskich służb byli pomocni pielgrzymom. Ten fakt został przez pielgrzymów doceniony. Po raz pierwszy w historii naszego kraju zdarzyło się, że pielgrzymi wiwatowali na cześć polskiej policji, na cześć funkcjonariuszy służb, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo - twierdził minister.

Szef MSWiA podziękował wyróżnionym funkcjonariuszom m.in. za "ofiarność w pełnieniu służby". - Chciałbym podziękować za to, że jesteście funkcjonariuszami z powołania. Za to, że bardzo poważnie traktujecie składaną przysięgę. (...) Taka postawa daje gwarancje tego, że obywatele naszego kraju mogą czuć się bezpieczni - mówił do mundurowych.

- Spotykam się dziś w gronie ludzie niezwykłych. Ludzi, o których możemy powiedzieć, że są bohaterami, ludzi, którzy narażając własne bezpieczeństwo zadbali o zdrowie życie innych. Ludzi, którzy odznaczają się etosem służby - zwrócił się do odznaczonych funkcjonariuszy.

Według projektu ustawy budżetowej, wydatki MSWiA na podległe mu służby, bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową wyniosą w 2017 roku 11,2 mld zł. To o ponad 300 mln zł więcej niż w bieżącym roku. W ubiegłym tygodniu projekt budżetu pozytywnie zaopiniowała sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych.

bEExYtVp

W projekcie przyszłorocznego budżetu zarezerwowano także środki na podwyżki dla służb podległych MSWiA. Przewiduje to program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 o łącznej wartości 6,5 mld zł. Modernizacja obejmie: policję, SG, PSP i BOR. Program przewiduje inwestycje, zakup sprzętu oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników służb podległych MSWiA od 1 stycznia 2017 r. w wysokości 250 zł. Podwyżki obejmą ok. 150 tys. funkcjonariuszy i ok. 30 tys. pracowników cywilnych.

bEExYtVK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
Prorok
5 lata temu
PiS to banda złodziei i oszustów!!! Niszczą POLSKE i Polakow!!! Nie realizują obietnic wyborczych ( z wyjątkiem 500+, która kupiono cześć wyborców)!!! A gdzie obniżenie podatków? Nic pójdą w górę!!! A gdzie kwota wolna od podatku? Nic zostaje na tym samym poziomie!!! A gdzie obniżenie wieku emerytalnego??? Bedzie, a emerytury głodowe, obywatelskie po 1000zl.!!!
PissOff
5 lata temu
No cóż, sklepów dla "mundorówki" Błaszczak nie otworzy, więc jedyne czym może związać służby z rządzącymi to szybkie awanse dla "swoich", podwyżki, dodatki. Najlepsza droga do alienacji. W pacyfikacji manifestacji ZOMO zastąpią kibole, więc te działania spadają z ramion policji. Trzeba dbać o dobrą relację społeczeństwa z policją, bo wojsko niebawem zostanie totalnie spacyfikowane pozostając na łasce Macierewicza.
Piotras
5 lata temu
kupiliśmy za 500+ ,teraz kupimy policjantów , a zapłacą mali i średni przedsiębiorcy
bEExYtVL
(#ksjd
5 lata temu
Panie Błaszczak a co z resztą pracujących w fabrykach sklepach zarabiają połów tego co policjant jeszcze zus im się potranca!!!!???
Manfred
5 lata temu
Przecież policjanci zarabiają godnie. Czy to nie lekka przesada? Jak to wygląda wobec cywilów? Co rok podwyżki? Trzynastki, mundurowki i inne przywileje. To jakieś jaja! Za chwilę sierżant bedzie zarabiał 4000 tysiące złotych. I żadnej odpowiedzialności za robotę. Pokażcie mi sytuację, że policjanta wyrzucili z roboty za słabe wyniki, tak jak w cywilu? No?
...
Następna strona