Notowania

ue
27.01.2015 12:19

Polska przedstawiła KE program dot. górnictwa

W tym celu do Brukseli przyjechał pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Wojciech Kowalczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Parlament Europejski)

Polska przedstawiła Komisji Europejskiej program restrukturyzacji górnictwa w naszym kraju. W tym celu do Brukseli przyjechał we wtorek pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Wojciech Kowalczyk.

Spotkał się on z zastępcą dyrektora generalnego ds. konkurencji, odpowiedzialnym za pomoc publiczną - Gertem-Janem Koopmanem. Komisja Europejska ma ocenić, czy wsparcie dla górnictwa zapowiadane przez polski rząd jest zgodne z unijnymi regulacjami.

Minister Kowalczyk powiedział, że dzisiejsze rozmowy w Komisji były _ bardzo konstruktywne _ i jest dobrej myśli. _ - Rozpoczęliśmy proces, który jest niełatwym procesem, ale jestem pełen nie tylko nadziei, ale i optymizmu, że znajdziemy na pewno bardzo dobre rozwiązanie _ - powiedział Kowalczyk.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki nie chciał zdradzać szczegółów. Dodał jedynie, że dalsze rozmowy z Brukselą będą intensywne, a następne spotkanie może się odbyć w ciągu najbliższych tygodni.

Czytaj więcej w Money.pl
Zrzekają sie wysokich odpraw. Nie dostaną... Są to niemałe kwoty, bo komisarz po jednej kadencji otrzymuje przez trzy lata odprawę w wysokości połowy swej pensji.
Redukcja emisji CO2. Korzystny kompromis Rozwiązanie, wypracowane w Limie przez delegację polską, zakłada, że możliwe będzie wspólne rozliczenie zobowiązania podjętego przez UE, a nadwyżki które powstaną, powrócą do państw członkowskich.
Juncker apeluje o pieniądze dla Ukrainy Jutro do Brukseli zjadą szefowie państw i rządów krajów UE, by debatować o dwóch sprawach. Pierwsza z nich to plan, który przewiduje zmobilizowanie w ciągu trzech lat 315 mld euro na inwestycje w Unii. Druga to wsparcie dla Ukrn
Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz