Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
To już oficjalnie. Czerwone autokary PolskiegoBusa znikają z polskich ulic

To już oficjalnie. Czerwone autokary PolskiegoBusa znikają z polskich ulic

Czerwone autobusy znikną najpóźniej do połowy 2018 r. Zastąpią je zielone Fot. Bartosz Krzyżaniak
Czerwone autobusy znikną najpóźniej do połowy 2018 r. Zastąpią je zielone

Markę PolskiBus zastąpi niemiecki przewoźnik FlixBus - poinformowały obie firmy podczas wspólnej konferencji prasowej. Zapewniają jednak, że to nie przejęcie, a współpraca.

Formalnie firma PolskiBus nadal będzie działać, jej autokary zostaną jednak przemalowane w barwy FlixBusa. Przedstawiciele przewoźnika zapewniają, że zmiany nie będą gwałtowne. Marka PolskiBus będzie funkcjonować jeszcze do połowy przyszłego roku.

- Wszystkie bilety sprzedane przez PolskiBus mają ważność, wszystkie połączenia zostają, nikt niczego nie zamyka. Wszystko będzie działać nie tylko do świąt Bożego Narodzenia, ale nawet Wielkanocnych. To nie przejęcie, a współpraca.To, co się zmienia, to marka. Dla pasażera zmieni się z kolor z czerwonego na zielony. Autokary najpóźniej do połowy 2018 będą już jeździć barwach FlixBusa - mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający Flixbus.

Przedstawiciele FlixBusa zapewniają, że nie po to wchodzą we współpracę, by wprowadzać cięcia. W planach mają rozwój. - Chcemy mieć co najmniej kilkunastu partnerów w Polsce. Przed majówką powinna być nowa siatka połączeń. Jaka? Będziemy rozwijać siatkę połączeń krajowych - zapewnia Michał Leman.

Zobacz także: Kierowca nie wpuścił niepełnosprawnego do autobusu.


 

Zmiany dotkną wnętrz autokarów. Mają zostać "odchudzone". Zniknie 6 foteli, żeby pasażerowie mieli więcej miejsca na nogi. Do dyspozycji podróżnych będzie internet i gniazdko przy każdym fotelu. Internet ma być dostępny również po przekroczeniu granicy.

polski bus, flixbus
Czytaj także
Polecane galerie
iuhygtfd
2017-12-22 00:54
LOT miał skończyć jak PKS, ale nie udało się to.
IXI
2017-12-19 17:33
To może ludziom tam pracującym wkońcu będą godnie płacić bo narazie to dziadoskie zarobki
POLAK
2017-12-19 13:03
puste słowa zabijanie POLSKIEJ marki
Pokaż wszystkie komentarze (123)