Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polskie firmy
14.11.2016 18:11

Polskie startupy walczą o inwestorów w Szwajcarii

Wiceminister Jadwiga Emilewicz powiedziała, że obecnie Szwajcaria jest najbardziej innowacyjnym krajem Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lipik, Shutterstock)

Polskie młode firmy innowacyjne są w stanie przyciągnąć szwajcarskich inwestorów. Przekonywała o tym w Bernie wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Grupa twórców startupów towarzyszy oficjalnej polskiej delegacji ze składającym wizytę w Szwajcarii prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

Wiceminister Jadwiga Emilewicz powiedziała, że obecnie Szwajcaria jest najbardziej innowacyjnym krajem Europy. Jak poinformowała, dziś polscy twórcy startupów spotkali się ze swoimi szwajcarskimi kolegami oraz przedstawicielami dużych firm telekomunikacyjnych i informatycznych. Według Jadwigi Emilewicz polskie pomysły spodobały się Szwajcarom, a niektóre wręcz ich zachwyciły, jak na przykład robot, który uczy najmłodszych kodować.

Wiceminister rozwoju podkreśliła, że Polska jest atrakcyjnym rynkiem dla firm, które chcą zainwestować w rozwijające się przedsięwzięcia związane z nowymi technologiami. A to dlatego, że - jak mówiła - w naszym kraju jest dużo ciekawych pomysłów, ale z drugiej strony nie ma tak wiele funduszy, które mogłyby inwestować w rozwój startupów.

Jadwiga Emilewicz dodała, że w delegacji są również przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju. Na jutro, czyli ostatni dzień wizyty prezydenta w Szwajcarii zapowiedziano jego spotkanie na Politechnice w Lozannie z innowatorami i naukowcami.

Tagi: polskie firmy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2016

JANKRY1989Pewnie ze zachwyceni, jak Frank po 4,10 zł. i to nie koniec

15-11-2016

UNraje podatkowe nalezy zlikwidowac

15-11-2016

amerach te polaki ,kto jeszcze się nami nie zachwyca? no ktojeszcze nas nie kocha?Szwajcarzy ?już nas kochają !teraz tylko Marsjanie ,musimy ich przekonać … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)