Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie startupy walczą o inwestorów w Szwajcarii

12
Podziel się:

Wiceminister Jadwiga Emilewicz powiedziała, że obecnie Szwajcaria jest najbardziej innowacyjnym krajem Europy.

Polskie startupy walczą o inwestorów w Szwajcarii
(lipik, Shutterstock)

Polskie młode firmy innowacyjne są w stanie przyciągnąć szwajcarskich inwestorów. Przekonywała o tym w Bernie wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Grupa twórców startupów towarzyszy oficjalnej polskiej delegacji ze składającym wizytę w Szwajcarii prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

Wiceminister Jadwiga Emilewicz powiedziała, że obecnie Szwajcaria jest najbardziej innowacyjnym krajem Europy. Jak poinformowała, dziś polscy twórcy startupów spotkali się ze swoimi szwajcarskimi kolegami oraz przedstawicielami dużych firm telekomunikacyjnych i informatycznych. Według Jadwigi Emilewicz polskie pomysły spodobały się Szwajcarom, a niektóre wręcz ich zachwyciły, jak na przykład robot, który uczy najmłodszych kodować.

Wiceminister rozwoju podkreśliła, że Polska jest atrakcyjnym rynkiem dla firm, które chcą zainwestować w rozwijające się przedsięwzięcia związane z nowymi technologiami. A to dlatego, że - jak mówiła - w naszym kraju jest dużo ciekawych pomysłów, ale z drugiej strony nie ma tak wiele funduszy, które mogłyby inwestować w rozwój startupów.

Jadwiga Emilewicz dodała, że w delegacji są również przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju. Na jutro, czyli ostatni dzień wizyty prezydenta w Szwajcarii zapowiedziano jego spotkanie na Politechnice w Lozannie z innowatorami i naukowcami.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
Dzikowaty
6 lat temu
Najciekawsze jest to'ze tylko w Polsce mowilo sie o wizycie prezydenta w Szwajcarii. Bo od niedzieli ani w zadnym dzienniku ani w internecie o polaczkach nie bylo mowy. I to jest kolejna ale tym razem prawdziwa informacja polska jedynko !!!
amer
6 lat temu
ach te polaki ,kto jeszcze się nami nie zachwyca? no ktojeszcze nas nie kocha?Szwajcarzy ?już nas kochają !teraz tylko Marsjanie ,musimy ich przekonać do siebie,bo my mundre sa niesłychanie i zdolne jak nikt w galaktyce
dady717
6 lat temu
dlaczego w polsce,polacy tak zle mowia po polsku.to prawie tortury ,wysluchiwanie tej nowopolskiej mowy.zwlaszcza tej z akcentami warszawskimi.czy oni(polacy) tam chodzili do jakis innych szkol,czy to sa POprostu nieuki ?.czy mze resortowe dzieci ,jak ich rodzice nie musza znac poprawnego polskiego ? "stolki" i tak maja zagwarantowane,POco wiec sie wysilac i uczyc ?
JANKRY1989
6 lat temu
Pewnie ze zachwyceni, jak Frank po 4,10 zł. i to nie koniec
JANKRY1989
6 lat temu
Pewnie ze zachwyceni, jak Frank po 4,10 zł. i to nie koniec