Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie w polsce
31.01.2015 13:09

Pomoc dla bezrobotnych. Tu przeznaczą dla nich dziesiątki milionów złotych

To rekordowa suma, która w porównaniu z ubiegłym rokiem oznacza bardzo duży wzrost środków, z których sfinansowana zostanie aktywizacja zawodowa bezrobotnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krystian Dobuszyński/Reporter)

Prawie 41 mln zł przeznaczy Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy na aktywizację zawodową osób bezrobotnych w 2015 roku. Z puli tej sfinansowane zostaną między innymi staże dla około 2 tys. osób oraz blisko 150 miejsc pracy.

Jak powiedział dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy Tomasz Zawiszewski, na kwotę zarezerwowaną w tym roku na aktywizację osób bezrobotnych w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim składają się pieniądze z trzech źródeł. _ _

_ - 25 mln zł pochodzi z Funduszu Pracy, 15 mln zł stanowią środki unijne z dwóch projektów - 8 mln zł z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i 6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego _ - wyjaśnił.

Zaznaczył, że 41 mln zł to rekordowa suma i w porównaniu z ubiegłym rokiem oznacza bardzo duży wzrost środków, z których sfinansowana zostanie aktywizacja zawodowa bezrobotnych. _ - Rok temu w ramach pieniędzy z Funduszu Pracy dysponowaliśmy kwotą w wysokości 7,3 mln zł. Natomiast jeśli chodzi o środki unijne - mieliśmy niecałe 18 mln zł _ - powiedział.

Jak podkreślił, z tegorocznej puli urząd pracy planuje przeznaczyć _ więcej pieniędzy na pomoc kierowaną bezpośrednio do firm _. Pracodawcy będą mogli skorzystać z tak zwanej refundacji na doposażenie lub wyposażenie około 400 stanowisk pracy. _ - W zamian za to zobowiązują się do zatrudnienia bezrobotnego i utrzymania stanowiska przez okres minimum dwóch lat _ - dodał Zawiszewski.

Oprócz tego PUP chce sfinansować blisko 150 miejsc pracy w ramach tzw. prac interwencyjnych, czyli przeznaczonych dla osób znajdujących się w niekorzystnej lub bardzo niekorzystnej sytuacji na rynku pracy (np. bezrobotni powyżej 50. roku życia). Pieniądze trafią też na staże dla ok. dwóch tysięcy bezrobotnych oraz na działania umożliwiające _ otwarcie własnego biznesu _.

Liczba osób bez pracy zaczęła się zmniejszać w Bydgoszczy w ubiegłym roku. Pod koniec grudnia stopa bezrobocia wynosiła 7,5 proc. wobec 8,8 proc. rok wcześniej. W mieście zarejestrowanych jest ponad 12,1 tys. bezrobotnych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bezrobocie w polsce, pomoc dla bezrobotnych, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz