Notowania

wynagrodzenia
28-05-2018 (06:55)

Wysokie emerytury posłów. Rekordzista dostaje ponad 11 tysięcy

Posłowie, którzy pobierają emerytury nie mogą narzekać na swoje finanse. Takich parlamentarzystów jest 17, a ich łączny majątek to 32 miliony złotych. Rekordzista pobiera co miesiąc 11 tysięcy z samej emerytury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
Posłowie nie mogą narzekać na emerytury, poza nimi pobierają też pensje z Sejmu

Największa emerytura wypłacana jest co miesiąc Bogusławowi Sonikowi z PO. Jej wysokość wiąże się z tym, że poseł spędzić dekadę w Parlamencie Europejskim - czytamy w Super Expressie.
Nie tylko jednak dzięki wypłatom z ZUS posłowie są majętni. Na przykład Marcin Święcicki z PO pobiera świadczenie, które nie przekracza 5 tys. zł, ale jego majątek przekracza 5 mln zł. Na koncie i w papierach wartościowych zebrał ponad 400 tys. zł., ma też nieruchomości o wartości przekraczającej 4 mln.

*Najwyższe emerytury w Polsce. Zobacz wideo: *

Wśród posłów-emerytów jest Jan Szyszko z PiS, były minister środowiska. On ma majątek wart ok. 1,7 mln, w tym ponad pół miliona na koncie. Jego emerytura to ok. 7,2 tys. zł.
Posłowie-emeryci poza emeryturami, pobierają pensje i diety sejmowe, dodatkowo nierzadko prowadzą zajęcia na uczelniach i wynajmują nieruchomości - czytamy w "SE".

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

Tagi: wynagrodzenia, emerytury posłów, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2018

aaaaPytanie zasadnicze. Czy na te emerytury sobie uskładali, czy to są emerytury "preferencyjne" (na koszt podatnika)? Jeżeli uskładali. to im się … Czytaj całość

29-05-2018

zxTo z naszych składek te pasożyty mają kasę bo oni nie odprowadzają składki !!!!!!!!!!

28-05-2018

ZORROWNIOSEK JEST JEDEN - CHCESZ DOBRZE ŻYĆ A NIC NIE POTRAFISZ IDŹ W POLITYKĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (64)

Wybrane dla Ciebie