Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wysokie emerytury posłów. Rekordzista dostaje ponad 11 tysięcy

Wysokie emerytury posłów. Rekordzista dostaje ponad 11 tysięcy

Posłowie nie mogą narzekać na emerytury, poza nimi pobierają też pensje z Sejmu Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Posłowie nie mogą narzekać na emerytury, poza nimi pobierają też pensje z Sejmu
Posłowie, którzy pobierają emerytury nie mogą narzekać na swoje finanse. Takich parlamentarzystów jest 17, a ich łączny majątek to 32 miliony złotych. Rekordzista pobiera co miesiąc 11 tysięcy z samej emerytury.
Największa emerytura wypłacana jest co miesiąc Bogusławowi Sonikowi z PO. Jej wysokość wiąże się z tym, że poseł spędzić dekadę w Parlamencie Europejskim - czytamy w Super Expressie.
Nie tylko jednak dzięki wypłatom z ZUS posłowie są majętni. Na przykład Marcin Święcicki z PO pobiera świadczenie, które nie przekracza 5 tys. zł, ale jego majątek przekracza 5 mln zł. Na koncie i w papierach wartościowych zebrał ponad 400 tys. zł., ma też nieruchomości o wartości przekraczającej 4 mln.

Najwyższe emerytury w Polsce. Zobacz wideo:

Wśród posłów-emerytów jest Jan Szyszko z PiS, były minister środowiska. On ma majątek wart ok. 1,7 mln, w tym ponad pół miliona na koncie. Jego emerytura to ok. 7,2 tys. zł.
Posłowie-emeryci poza emeryturami, pobierają pensje i diety sejmowe, dodatkowo nierzadko prowadzą zajęcia na uczelniach i wynajmują nieruchomości - czytamy w "SE".


sejm, wynagrodzenia, emerytury posłów
Czytaj także
Polecane galerie
hania
2018-05-29 23:04
dziadki z powyższego obrazka będa mieli na leki..niech lecza glowy i prostatę
luki
2018-05-29 22:54
Mój tato pracował uczciwie 50 lat ma 1800 zł jakim prawem za podnoszenie ręki i siedzenie dostaja takie pieniądze skończyc z tym dziadostwem ale i oni beda umierac rozliczy ich ze wszystkiego
Heniek
2018-05-29 22:29
My obywatele im dajemy , więc co stoi na przeszkodzie aby zabrać lub powstrzymać !! ??
Pokaż wszystkie komentarze (64)