Notowania

Postulat strajkujących rolników spełniony. Dymisja w Głównym Inspektoracie Weterynarii

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odwołał zastępcę głównego lekarza weterynarii ds. zdrowia zwierząt oraz ds. Unii Europejskiej i współpracy z zagranicą Krzysztofa Jażdżewskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/EAST NEWS)
Jan Krzysztof Ardanowski obiecał rolnikom, że przyjrzy się ich postulatom

"Z dniem 14 grudnia 2018 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski odwołał ze stanowiska Zastępcę Głównego Lekarza Weterynarii ds. Zdrowia Zwierząt oraz ds. Unii Europejskiej i Współpracy z Zagranicą Pana Krzysztofa Jażdżewskiego" – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Odwołanie Jażdżewskiego było jednym z postulatów rolników zrzeszonych w ramach Unii Warzywn0-Ziemniaczanej (AgroUnii), którzy w środę rano zablokowali przejazd autostradą A2 w kierunku Warszawy. Nie wymienili Jadżewskiego z nazwiska. Domagali się odwołania osoby, która zgodziła się na import z Litwy tuczników ze strefy objętej ograniczeniami (tzw. strefy czerwonej) w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Ardanowski: "Trzeba iść w kierunku produktów, które mają obniżoną zawartość nikotyny"

W czwartek minister podjął decyzję o wstrzymaniu wydawania zezwoleń na przywóz do Polski świń i mięsa wieprzowego z obszarów objętych ograniczeniami, czyli z tzw. stref czerwonych ASF z Litwy. Jego litewski odpowiednik ostrzegł, że decyzja taka jest niezgodna z przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej.

Dr Krzysztof Jażdżewski pełnił funkcję Głównego Lekarza Weterynarii w latach 2004-2006 oraz Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii w latach 2006-2018.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rolnicy, główny inspektorat weterynarii, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2018

dziecko we mgleOgraniczenie zawartości nikotyny?Po co?Na to miejsce wyświetlać co dzień zdjęcia z ostatnich chwil życia palaczy papierosów zamiast obłudnie … Czytaj całość

15-12-2018

nikona nasze swinie z rejonu dsf byl problem ze sprzedaza ale z litwy juz nie minister powinien wiedziec co sie dzieje u niego w resorcie , jak sie … Czytaj całość

15-12-2018

gość1Po pierwsze ASF nie jest groźny dla ludzi, powoduje natomiast straty w hodowli świń. Główny Lekarz Weterynarii stosował przepisy prawa, a te przepisy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)