Notowania

bgk
03.11.2014 14:03

Pożyczki dla absolwentów. Nawet 74 tysięcy złotych na własny biznes

Inicjatorem programu jest resort pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Dziś BGK podpisał w tej sprawie umowy z instytucjami pożyczkowymi. Inicjatorem programu jest resort pracy.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że pożyczki te będą udzielane w ramach drugiego etapu programu _ Pierwszy biznes - wsparcie w starcie _. Podkreślał, że w pierwszym etapie tego Programu ze wsparcia skorzystało niemal 100 osób, które otrzymały w sumie prawie 5,3 mln zł. _ Kolejne 40 tys. zł otrzymali ci, którzy wnioskowali o stworzenia miejsca pracy dla bezrobotnego _ - mówił.

_ Cieszę się, że możemy pomóc młodym ludziom w tak konkretny sposób. Młodzi są bardzo przedsiębiorczy, mają nowe, świetne pomysły, a naszą rolą jest te pomysły wspierać _ - dodał .

Dyrektor zarządzający w Banku Gospodarstwa Krajowego Marek Szczepański poinformował, że o pożyczkę będą mogły się ubiegać osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędzie pracy; absolwenci wyższych uczelni, zarówno państwowych jak i prywatnych (od otrzymania dyplomu nie może jednak minąć więcej niż 4 lata); absolwenci szkół średnich (w okresie 4 lat od otrzymania dyplomu), a także studenci ostatniego roku studiów.

Wskazał, że okres spłaty takiej pożyczki ma wynosić 7 lat, z możliwością karencji na 1 rok. Dodał, że oprocentowanie pożyczki wyniesie 0,56 proc. w skali roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bgk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz