Notowania

praca
23.11.2016 06:56

Doświadczenie zawodowe. Co dobrze wygląda w CV?

Wielu łowców głów doradza zmianę pracy co 3-5 lat, by zdobyć tak cenioną różnorodność doświadczeń. Jednak czasem łatwiej o to bez zmiany pracy - pisze "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz
(baranq/Shutterstock)

Średni staż pracy polskiego pracownika to niespełna cztery lata. Tak przynajmniej można szacować na podstawie wyników Monitora Rynku Pracy agencji zatrudnienia Randstad, według których w III kwartale 26 proc. Polaków zmieniło pracodawcę.

Biorąc pod uwagę średnią z trzech kwartałów, ten odsetek sięga 27 proc., co oznacza, że przeciętny pracownik mieści się w widełkach określonych w regule powtarzanej przez wielu rekruterów.

Według tej reguły, trzy do pięciu lat to optymalny czas pracy w jednej firmie, a dłuższy staż nie najlepiej wygląda w CV. Eksperci zwracają uwagę, że dwa lata wystarczą, by zdobyć ok. 80 proc. wiedzy potrzebnej na danym stanowisku, więc po trzech latach warto zacząć szukać możliwości nauczenia się czegoś nowego.

Zaznaczają jednak, że nie chodzi wyłącznie o naukę w nowej firmie. Niekiedy większą zmianą może być nowa funkcja w tej samej organizacji.

Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-11-2016

wiem co to pracaNajlepsza podwyzka jest zawsze przy zmianie pracodawcy. Awans w firmie jest zawsze trudniejszy i z mniejsza podwyzka.

23-11-2016

bezrobonyAle z czego mam zmienić w Pisolandii z 1850 brutto na 2000zł brutto ?? To wciąż za mało żeby w ogóle pracować a nie mowie zmieniać . Nierobom spod … Czytaj całość

23-11-2016

annajaka zmiana pracy? z pracownika produkcji w jednej firmie chińskiej'do innej firmy japońskiej na pracownika produkcji? tania siła robocza? za … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)