Notowania

praca
03.09.2018 08:54

Pozapłacowe benefity coraz bardziej w cenie. Już nie tylko karta na siłownię i prywatna przychodnia

W Polsce, jak dowodzą przeróżne badania, mamy rynek pracownika. Ludzie, wybierając pracę, zwracają uwagę na coraz więcej detali, które nie są bezpośrednio związane z zarobkami albo możliwościami awansu. Pozapłacowych aspektów pracy, które się liczą, jest coraz więcej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News)
Mamy rynek pracownika, więc firmy muszą kusić kandydatów dodatkowymi świadczeniami

Ich zestawienie przygotowała poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Jak czytamy, coraz ważniejsza jest dobra atmosfera w pracy. Choćby dostęp do pokoju odpoczynku, w którym można na przykład uciąć sobie krótką drzemkę. Albo możliwość pogrania na konsoli.

Nie mniej ważna jest możliwość utrzymania dobrych proporcji pomiędzy czasem spędzonym w pracy, a czasem wolnym, czyli work-life balance. Jest to ważne dla 88 proc. pracowników - wynika z badania Confidence Index, prowadzonego przez firmę Michael Page. Pracownicy cenią też sobie, jeśli przez kilka dni w miesiącu mogą pracować z domu.

Coraz bardziej istotna staje się możliwość przejścia finansowanych przez firmę kursów i szkoleń. Choć jest to rzadkość - pisze "Rz" - to zdarza się, że pracodawcy opłacają nawet pracownikom studia, również zagraniczne.

Zobacz też: Nikomu nie zabieram pracy - Ukrainiec o biznesie w Polsce

Dla najmłodszego pokolenia liczy się możliwość realizowania w pracy swoich ambicji, a także szef, który podzieli się wiedzą i doświadczeniem.

Popularność zyskują też takie benefity, jak dodatkowe ubezpieczenie albo karta lunchowa. Ta ostatnia, doładowana przez pracodawcę kwotą np. 200 zł, umożliwia opłacenie posiłków w pobliskich punktach gastronomicznych, co pomaga przynajmniej w części sfinansować koszty jedzenia w pracy.

Niezmiennie w cenie są też m.in. służbowy telefon, laptop, z którego możemy korzystać także po pracy, a także służbowy samochód i dofinansowanie do dojazdów do pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, praca w polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-09-2018

Korek666Telefon służbowy to żadna atrakcja. Szef może zadzwonić w dowolnym momencie i ściągnąć mnie z urlopu. A laptop służbowy do użytku prywatnego to też … Czytaj całość

03-09-2018

KajaPracując na umowę o pracę wszystkie świadczenia medyczne są za darmo. Jak zarobki są dobre to nie potrzebna jest mi żadna karta multisport bo wybiorę … Czytaj całość

03-09-2018

bezrobotny plusJak jest tak wspaniale i cudownie to dlaczego co drugi Polak jest bierny zawodowo? Dajcie sobie spokój z naganianiem jeleni i propagandą.

Rozwiń komentarze (22)