Notowania

stosunki polska-usa
09.12.2014 06:59

Premier Ewa Kopacz rozmawiała z prezydentem USA Barackiem Obamą

Stany Zjednoczone zagwarantują stałą obecność sił amerykańskich na terenie Polski tak długo, jak będzie to konieczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczyk / East News)

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, telefoniczna rozmowa szefowej rządu i prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy dotyczyła spraw międzynarodowych oraz zapowiedzianej na dzisiaj publikacji raportu Senatu USA na temat więzień CIA.

Jak poinformowało CIR w komunikacie, prezydent Barack Obama w rozmowie z premier Ewą Kopacz potwierdził zobowiązania ze szczytu NATO w Newport. Zapewnił również, że Stany Zjednoczone zagwarantują stałą obecność sił amerykańskich na terenie Polski tak długo, jak będzie to konieczne.

Podczas rozmowy poruszono temat sytuacji na Ukrainie. - _ Prezydent Obama wskazał na konieczność dalszych konsultacji z Polską, która pełni w tym zakresie wiodącą rolę w Unii Europejskiej _ - czytamy w komunikacie.

Według CIR, prezydent Obama podziękował za to, że Polska nadal jest gotowa podtrzymać swoje zaangażowanie w Afganistanie. Premier Ewa Kopacz wyraziła poparcie dla koalicji przeciw Państwu Islamskiemu i zapewniła, że nasz kraj jest gotowy do kontynuacji udzielania pomocy humanitarnej, a także dopuszcza możliwość innych form wsparcia władz irackich.

Jak podało CIR, prezydent Obama poinformował premier Kopacz, że dzisiaj zostanie opublikowany raport Senatu USA dotyczący więzień CIA. Obie strony wyraziły nadzieję, że publikacja tego raportu nie wpłynie negatywnie na relacje Polska-USA.

Amerykański prezydent podziękował też za to, że Polska nadal jest gotowa podtrzymać swoje zaangażowanie w Afganistanie. Z kolei Ewa Kopacz wyraziła poparcie dla koalicji przeciw Państwu Islamskiemu i zapewniła, że nasz kraj jest gotowy do kontynuacji udzielania pomocy humanitarnej, a także dopuszcza możliwość innych form wsparcia władz irackich.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: stosunki polska-usa, polska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz