Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Promocja Polski za granicą. Piechociński zachęca do intensywnych działań

0
Podziel się

Według prognoz resortu gospodarki polski eksport może się w tym roku zwiększyć o kolejne 5,5%.

Promocja Polski za granicą. Piechociński zachęca do intensywnych działań
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDBpQfCd

- Ministerstwo gospodarki zachęca do integracji działań na rzecz promocji naszego biznesu za granicą - zapowiada wicepremier Janusz Piechociński. Według prognoz resortu polski eksport może się w tym roku zwiększyć o kolejne 5,5%.

W opinii ministra mamy obecnie korzystne tendencje na rynku, dlatego warto je wykorzystać. Do wzrostu eksportu przyczynić się może nowy system koordynujący promocję naszego potencjału, dzięki wspólnej identyfikacji wizualnej Marki Polskiej Gospodarki.

Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń - pomocna jest też wspólna prezentacja polskich przedsiębiorstw czy instytucji na międzynarodowych targach.

bDBpQfCf

Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego uważa, że łatwiej pokazać polski potencjał, gdy regiony występują razem na dużym stoisku, a wspiera je Ministerstwo Gospodarki. Z kolei Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy mówi, że nie chodzi o pomoc w finansowaniu promocji za granicą kraju, a o wspólne działania miast, których ministerstwo mogłoby być patronem. Na wspólnych prezentacjach firm z całej Polski skorzystaliby wszyscy - dodaje urzędnik.

Nowe programy promocji gospodarczej mają zostać uruchomione w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister: Trzeba podwoić eksport żywności Jeśli w ciągu 2-3 lat nie uda się podwoić eksportu produktów spożywczych, to będziemy mieli poważne problemy – przestrzega Janusz Piechociński.
Polskie produkty podbiją Emiraty Arabskie? Wicepremier Janusz Piechociński jedzie do Abu Zabi promować polską gospodarkę i zapewnia, że nasze produkty są tam dobrze znane.
Fed ujawnił, co zagraża gospodarce USA Jego przedstawiciele obawiają się, że spowolnienie gospodarcze oraz niska inflacja w strefie euro uderzą w...
bDBpQfCG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)