Notowania

eksport
29.05.2015 06:05

Promocja Polski za granicą. Piechociński zachęca do intensywnych działań

Według prognoz resortu gospodarki polski eksport może się w tym roku zwiększyć o kolejne 5,5%.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- Ministerstwo gospodarki zachęca do integracji działań na rzecz promocji naszego biznesu za granicą - zapowiada wicepremier Janusz Piechociński. Według prognoz resortu polski eksport może się w tym roku zwiększyć o kolejne 5,5%.

W opinii ministra mamy obecnie korzystne tendencje na rynku, dlatego warto je wykorzystać. Do wzrostu eksportu przyczynić się może nowy system koordynujący promocję naszego potencjału, dzięki wspólnej identyfikacji wizualnej Marki Polskiej Gospodarki.

Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń - pomocna jest też wspólna prezentacja polskich przedsiębiorstw czy instytucji na międzynarodowych targach.

Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego uważa, że łatwiej pokazać polski potencjał, gdy regiony występują razem na dużym stoisku, a wspiera je Ministerstwo Gospodarki. Z kolei Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy mówi, że nie chodzi o pomoc w finansowaniu promocji za granicą kraju, a o wspólne działania miast, których ministerstwo mogłoby być patronem. Na wspólnych prezentacjach firm z całej Polski skorzystaliby wszyscy - dodaje urzędnik.

Nowe programy promocji gospodarczej mają zostać uruchomione w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister: Trzeba podwoić eksport żywności Jeśli w ciągu 2-3 lat nie uda się podwoić eksportu produktów spożywczych, to będziemy mieli poważne problemy – przestrzega Janusz Piechociński.
Polskie produkty podbiją Emiraty Arabskie? Wicepremier Janusz Piechociński jedzie do Abu Zabi promować polską gospodarkę i zapewnia, że nasze produkty są tam dobrze znane.
Fed ujawnił, co zagraża gospodarce USA Jego przedstawiciele obawiają się, że spowolnienie gospodarcze oraz niska inflacja w strefie euro uderzą w...
Tagi: eksport, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz