Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Protesty frankowców. W Warszawie złożono petycje w Pałacu Prezydenckim

0
Podziel się

U prezydenta zostawiono petycje, która ma skłonić rząd do przewalutowania kredytów walutowych.

Protesty frankowców. W Warszawie złożono petycje w Pałacu Prezydenckim
(Marcin Obara)
bEqIQmOJ

Kilkaset osób protestowało w Warszawie przeciwko działaniom banków. Chcieli wyrazić swój bunt wobec problemów z kredytami frankowymi. Protestujący apelowali o przewalutowanie swoich pożyczek.

Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie protestowali ludzie, którzy wzięli kredyty we frankach szwajcarskich. Domagali się zmian w przepisach, dotyczących kredytów hipotecznych.

Kurs franka wynosi teraz 3 złote 93 grosze i jest dużo niższy, niż w połowie stycznia. Uczestnicy protestu mówili jednak, że nie chodzi im tylko o to. Domagali się między innymi, by egzekucja komornicza była ograniczona do hipoteki, a nie obejmowała całego majątku dłużnika.

bEqIQmOL

Jeden z organizatorów protestu, Mariusz Zając ze stowarzyszenia _ Pro Futuris _, podkreślił, że hasło manifestacji brzmi _ Stop bankowemu bezprawiu! _ Dodał, że _ frankowicze _ domagają się wykreślenia niedozwolonych zapisów z umów kredytowych po to, aby, jak powiedział, banki nie stały ponad prawem. Protestujący domagali się też likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego. Swoje postulaty złożyli w Pałacu Prezydenckim.

Czytaj więcej w Money.pl
Belka przeciw frankowcom. Boi się ich pomysłu Jego zdaniem przewalutowanie może rodzić ryzyko systemowe.
Piechociński się tłumaczy: "Nie groziłem" A jednocześnie wicepremier zarzuca "uwłaszczenie się" prof. Modzelewskiego na wprowadzonym przez niego podatku VAT.
Zarabiasz w złotych? Bank nie da ci tego kredytu Od lipca kredyty walutowe dostępne tylko dla tych, sporo zarabiających w obcej walucie.
bEqIQmPm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)