Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ranking Najbogatszych Polek. Dominika Kulczyk otwiera zestawienie, Anna Lewandowska debiutuje

33
Podziel się

Zestawienie najbogatszych w naszym kraju tradycyjnie otwierają członkowie rodu Kulczyk. Nie inaczej jest na liście 50 Najbogatszych Polek. W zestawieniu jest kilka interesujących debiutów – przede wszystkim Anna Lewandowska na wysokiej, 22. pozycji.

Dominika Kulczyk z majątkiem szacowany na 7 mld zł znalazła się na szczycie rankingu.
Dominika Kulczyk z majątkiem szacowany na 7 mld zł znalazła się na szczycie rankingu. (Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS)
bDzdMgBN

Zestawienie najbogatszych w naszym kraju tradycyjnie otwiera klan Kulczyków. Nie inaczej jest na liście 50 Najbogatszych Polek. Na samym szczycie króluje Dominika Kulczyk. W rankingu jest kilka interesujących debiutów – przede wszystkim Anna Lewandowska na wysokiej, 22. pozycji.

Tygodnik "Wprost" po raz kolejny stworzył listę najbogatszych Polek 2018 r. 1 miejsce w zestawieniu zajęła Dominika Kulczyk, której majątek oszacowano na 7 mld zł.

Na drugim miejscu (1,95 mld zł) znalazła się Barbara Komorowska, która wraz z mężem Zbigniewem Komorowskim jest współwłaścicielką Bakomy. Komorowscy są dziś największymi graczami na polskim rynku spożywczym.

bDzdMgBP

Na trzecim miejscu (z majątkiem 1,7 mld zł) uplasowała się Grażyna Kulczyk, którą "Wprost" przedstawia jako „ambasadorkę polskiej sztuki i największą prywatna instytucję kultury w kraju”. 29 grudnia tego roku planuje otworzyć w Szwajcarii muzeum sztuki nowoczesnej, w którym znajdą się również prace polskich artystów.

Na czwartym miejscu (1,55 mld zł) znalazła się Elżbieta Kaczmarek, która wraz z mężem jest potentatką na rynku meblarskim. Piąte miejsce zajęła Teresa Mokrysz (1,3 mld zł), twórczyni i kreatorka Mokate.

W zestawieniu najbogatszych Polek debiutowała Anna Lewandowska. Jej majątek "Wprost" oszacował na 204 mln zł. Żona Roberta Lewandowskiego, który w czerwcu po raz pierwszy pojawił się na 94. miejscu na liście Najbogatszych Polaków, zajęła 22 miejsce.

Kilka oczek niżej uplasowała się "trenerka wszystkich Polaków", czyli Ewa Chodakowska (31 miejsce, 130 mln). Sportowe skojarzenia zamyka tenisistka Agnieszka Radwańska z majątkiem 102 mln zł, co dało jej 34. miejsce.

bDzdMgBV

40 mln zł – taki majątek wystarczył, by pojawić się na tegorocznej liście 50 najbogatszych Polek. W tym roku zadebiutowało osiem bohaterek. Wszystkie najbogatsze panie łącznie zgromadziły prawie 25 mld zł. To wciąż siedem razy mniej niż ma FranÇoise Bett encourt Meyers z koncernu L'Oréal, najbogatsza kobieta na Ziemi – zauważa "Wprost".

Zobacz także: Podniesienie składek do ZUS ratunkiem na głodowe emerytury?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDzdMgBW
bDzdMgCq
KOMENTARZE
(33)
a jak
2 lata temu
lewandowska nie powinna się znaleźć na tej liście, to nie ona zarobiła, tylko ten jej kopacz1
Realistka
2 lata temu
Lewandowska, Chodakowska...Ty wy ludzie kupując ich płyty, produkty, śledząc w internecie itd przyczyniliście się do ich bogactwa. Zazdrościcie? Było przestać się nimi zachwycać.
juzek
2 lata temu
W rankingu na najgłupszą celebrytkę, pewnie byłaby w czołówce.
bDzdMgCr
ja
2 lata temu
A ja mam tętniaka i termin do neurochirurga na NFZ to rok więc muszę ograniczyć jedzenie, żeby z głodowej emerytury zapłacić Panu Bogowi Doktorowi za prywatną wizytę i tu jest sprawiedliwość społeczna.
A2
2 lata temu
Autostrada A2 należąca do Kulczyków-najdroższa na świecie. Ograbiając Polaków, można sobie żyć działając "charytatywnie". Hipokryci...
...
Następna strona