Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Ranking Najbogatszych Polek. Dominika Kulczyk otwiera zestawienie, Anna Lewandowska debiutuje

34
Podziel się:

Zestawienie najbogatszych w naszym kraju tradycyjnie otwierają członkowie rodu Kulczyk. Nie inaczej jest na liście 50 Najbogatszych Polek. W zestawieniu jest kilka interesujących debiutów – przede wszystkim Anna Lewandowska na wysokiej, 22. pozycji.

Dominika Kulczyk z majątkiem szacowany na 7 mld zł znalazła się na szczycie rankingu.
Dominika Kulczyk z majątkiem szacowany na 7 mld zł znalazła się na szczycie rankingu. (Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS)

Zestawienie najbogatszych w naszym kraju tradycyjnie otwiera klan Kulczyków. Nie inaczej jest na liście 50 Najbogatszych Polek. Na samym szczycie króluje Dominika Kulczyk. W rankingu jest kilka interesujących debiutów – przede wszystkim Anna Lewandowska na wysokiej, 22. pozycji.

Tygodnik "Wprost" po raz kolejny stworzył listę najbogatszych Polek 2018 r. 1 miejsce w zestawieniu zajęła Dominika Kulczyk, której majątek oszacowano na 7 mld zł.

Na drugim miejscu (1,95 mld zł) znalazła się Barbara Komorowska, która wraz z mężem Zbigniewem Komorowskim jest współwłaścicielką Bakomy. Komorowscy są dziś największymi graczami na polskim rynku spożywczym.

Na trzecim miejscu (z majątkiem 1,7 mld zł) uplasowała się Grażyna Kulczyk, którą "Wprost" przedstawia jako „ambasadorkę polskiej sztuki i największą prywatna instytucję kultury w kraju”. 29 grudnia tego roku planuje otworzyć w Szwajcarii muzeum sztuki nowoczesnej, w którym znajdą się również prace polskich artystów.

Na czwartym miejscu (1,55 mld zł) znalazła się Elżbieta Kaczmarek, która wraz z mężem jest potentatką na rynku meblarskim. Piąte miejsce zajęła Teresa Mokrysz (1,3 mld zł), twórczyni i kreatorka Mokate.

W zestawieniu najbogatszych Polek debiutowała Anna Lewandowska. Jej majątek "Wprost" oszacował na 204 mln zł. Żona Roberta Lewandowskiego, który w czerwcu po raz pierwszy pojawił się na 94. miejscu na liście Najbogatszych Polaków, zajęła 22 miejsce.

Kilka oczek niżej uplasowała się "trenerka wszystkich Polaków", czyli Ewa Chodakowska (31 miejsce, 130 mln). Sportowe skojarzenia zamyka tenisistka Agnieszka Radwańska z majątkiem 102 mln zł, co dało jej 34. miejsce.

40 mln zł – taki majątek wystarczył, by pojawić się na tegorocznej liście 50 najbogatszych Polek. W tym roku zadebiutowało osiem bohaterek. Wszystkie najbogatsze panie łącznie zgromadziły prawie 25 mld zł. To wciąż siedem razy mniej niż ma FranÇoise Bett encourt Meyers z koncernu L'Oréal, najbogatsza kobieta na Ziemi – zauważa "Wprost".

Zobacz także: Podniesienie składek do ZUS ratunkiem na głodowe emerytury?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(34)
kaja
4 lata temu
panią Dominikę bardzo lubię za jej działania charytatywne. ona naprawdę pomaga,a wcale nie musi i to się liczy!
nsns
4 lata temu
ciekawe że kazda majątek albo odziedziczyła albo weszła po plecach męzusia. Niech pokażą taką co dorobiłą sie sama od zera
ryszard
4 lata temu
Ta fortuna m.in.z CIECHu pochodzi?
bul
4 lata temu
Ta fortuna miedzy innymi z CIECHu pochodzi a tu tak cicho.
Polak
4 lata temu
Nikt w Polsce nigdy nie zdobył i nie zdobędzie uczciwą drogą takich pieniędzy. Każda fortuna jest zbudowana na złodziejsywie i kolesiostwie. Taki kraj.
...
Następna strona