Notowania

Przejdź na
kraj
02.10.2017 13:57

Możesz pracować do końca życia, ale nie musisz. Beata Szydło o reformie emerytalnej

Beata Szydło podkreśla, że reforma emerytalna przywraca Polakom godny wybór. Od 1 października możemy pracować do końca życia, ale nie musimy. Wracamy do stanu sprzed reformy w 2012 r., czyli 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)
Beata Szydło podkreśla, że reforma emerytalna przywraca Polakom godny wybór.

Reforma emerytalna przywraca Polakom godny wybór - mówi Beata Szydło. Od 1 października wracamy do stanu sprzed 2012 roku. Kobiety mogą przechodzić na emeryturę w wieku 60, a mężczyźni - 65 lat.

Beata Szydło przypomniała w poniedziałek, że oczekiwanie obniżenia wieku emerytalnego zgłaszali wyborcy na spotkaniach w czasie kampanii. - Jeżeli ktoś będzie chciał pracować dłużej, będzie mógł to robić - dodała Szydło.

##

ZUS spodziewa się, że w ostatnim kwartale tego roku na emeryturę może przejść ok. 331 tys. osób. Mimo tej ogromnej liczby premier zapewnia, że są pieniądze na świadczenia. Dodaje, że ZUS ma też środki na przyszłe emerytury.

##

- Pragnę zapewnić państwa, że będziemy dalej wprowadzać program Dobrej Zmiany, dalej wprowadzać te reformy, do których się zobowiązaliśmy. Będziemy cały czas dotrzymywać danego wam słowa. Zaufaliście nam, a my nie sprzeniewierzyliśmy się temu zaufaniu - podkreśliła Szydło.

Tagi: kraj, rząd, społeczeństwo, świadczenia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-10-2017

NORMALNYNie UFAM Pani Szydło z powodu kłamstw i łamania prawa . Obywatelom-emerytom zrobiono niedźwiedzią przysługę zorientują się gdy będzie za późno.

02-10-2017

EwaGłupia pisowska tuba propagandowa.Ta zarazę trzeba zdelegalizować

02-10-2017

dojna zmianaObniżyli wiek emerytalny razem z wysokością emerytury (np.facet przechodząc w 67rż dostałby 2000 miesięcznie,jak przejdzie w 65rż to dostanie tylko … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)