Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reformy na ukrainie
31.01.2015 12:21

Reformy na Ukrainie. Leszek Balcerowicz pomoże w odnowieniu gospodarki

Jak piszą ukraińskie media, Kijów jest bardzo zainteresowany polskimi doświadczeniami w tym obszarze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Dyjuk/REPORTER)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaprosił autora _ polskiej terapii szokowej _do pomocy w reformach w tym kraju. Jak piszą ukraińskie media, Kijów jest bardzo zainteresowany polskimi doświadczeniami w tym obszarze.

Służba prasowa ukraińskiego prezydenta informuje, że Petro Poroszenko spotkał się już z Leszkiem Balcerowiczem. Mówił, że Ukraina, która jest obecnie obiektem agresji, potrzebuje międzynarodowego wsparcia po to, by ustabilizować gospodarkę. Jednocześnie - według niego - w kraju są obecnie sprzyjające warunki przeprowadzenia reform. _ - Mamy rząd z dużymi możliwościami, bardzo profesjonalny i proeuropejski _ - wyjaśnił Poroszenko.

Podkreślił, że Ukraina jest szczególnie zainteresowana polskimi doświadczeniami w reformowaniu samorządów. Prezydent Ukrainy powiedział też, że Polska jest wzorem kraju, który z powodzeniem zreformował swoją gospodarkę i stał pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej.

Leszek Balcerowicz ocenił, że obecnie najważniejsze jest, by Ukraina dowiodła swojej woli reform. Jego zdaniem, Kijów musi przebudować budżet, zmniejszyć wydatki, a jednocześnie chronić najbiedniejszą część społeczeństwa. Przypomniał, że w Polsce konieczne zmniejszenie deficytu budżetowego odbyło się kosztem zmniejszenia funduszu na emerytury. Z czasem podniesiono też wiek emerytalny.

Leszek Balcerowicz, _ ojciec _ polskich rynkowych reform gospodarczych, był wicepremierem, ministrem finansów, a także szefem Narodowego Banku Polskiego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: reformy na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz