Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Remont autostrady A4. Kierowco, szykuj się na gigantyczne korki

26
Podziel się:

Ruszył remont na autostradzie A4 w okolicach Wrocławia. Prace podzielono na etapy. Ich zakończenie planowane jest na przełom września-października. Kierowcy muszą przygotować się spore utrudnienia w ruchu.

Planowo prace na A4 mają zakończyć się 27 września
Planowo prace na A4 mają zakończyć się 27 września (Lukasz Jozwiak/REPORTER)

Wykonawca remontu jezdni północnej A4 na odcinku dolnośląskim wdrożył nową tymczasową organizację ruchu.

Polega na wyłączeniu z ruchu:

  1. jezdni północnej autostrady A4, w Kierunku Zgorzelca (km. 153 – 155) w okolicy węzła Bielany Wrocławskie
  1. łącznic nr 1 i 2 węzła Bielany Wrocławskie.

GDDiKA

Kierowcom pragnącym wjechać do Wrocławia od strony Opola zaleca się korzystać z węzłów poprzedzających, czyli węzeł Wrocław Wschód oraz węzeł Brzezimierz. Natomiast jadącym od strony Zgorzelca wjazd poprzez węzeł Kąty Wrocławskie oraz Wrocław Południe.

Zobacz także: System poboru opłat działa tylko na połowie przeznaczonych do tego dróg

Utrudnienia potrwają do ostatniego tygodnia czerwca br. Kolejne remonty obejmą obręb węzła Wrocław Wschód wraz ze wskazanymi łącznicami węzła, a także jezdni manewrowych, ścieżek i drogi dojazdowej na MOP Kraków Południe. Ostatni etap przewiduje wykonanie remontu odcinków dróg krajowych nr 5 i nr 35. Prace mają zakończyć się 27 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez: dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
Gustlik
6 lat temu
A4 bez rozbudowy o 3 pas tylko dla TIR-ów zaraz się zatka całkiem. Żadne remonty nie pomogą.
Mick
6 lat temu
No popatrzcie państwo, komuna już dawno przepadła ale jej duch nadal żyje. Ledwo oddali ją do użytku po kilku latach naprawiania a już remontować mogą. Rozumiem, to nie partactwo ale walka z bezrobociem.
mark414
6 lat temu
Od trzech lat mieszkam w Anglii, codziennie korzystam z autostrady M5 (nic wielkiego, 3 pasy). I teraz ciekawostka. Zaczęli ją remontować, remont odbywa się w nocy, w godzinach 22-6. Jak pierwszy raz zobaczyłem, byłem w szoku. W trakcie remontu na odcinku około 3 km są wyłączone dwa pasy ruchu. Remontuje ten odcinek bez mała z 50 ciężkich maszyn (walce, wywrotki i te do zrywania i kładzenia asfaltu). Rano autostrada jest otwarta na wszystkich pasach, kolejna noc - kolejne 3km. Można?
Czajos
6 lat temu
Geniusze...normalnie geniusze... Już pare lat wstecz też robili remont w wakacje - efekt potężne problemy w poruszaniu się po tej obramkowanej drodze transpowiatowej. Jakim to trzeba być głąbem aby ustawiać remont tej drogi w okresie największego ruchu?
1234
6 lat temu
A ile ta autostrada ma lat żeby ją już remontowali?Pamiętam autostradę do Wrocławia zbudowaną jeszcze za czasów chyba Hitlera z takich płyt betonowych i funkcjonowała chyba do lat 90?tak mi się wydaje
...
Następna strona