Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ryanair się doigrał. Francuskie władze zajęły samolot na chwilę przed startem

Samolot Ryanaira, który miał odlecieć ze 149 osobami na pokładzie z lotniska w Bordeaux, został uziemiony. Maszynę zajęły francuskie władze po latach bezskutecznego domagania się o zwrot pieniędzy z subsydiów, których wypłatę Komisja Europejska uznała za nieuprawnioną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com/Domena publiczna)
Ryanair w końcu oddał Francji 525 tys. euro

Jak podaje Reuters, do incydentu doszło w czwartek. Samolot miał lecieć do Londynu, ale nie poleciał. Zajęły go francuskie władze po to, żeby wymusić w końcu na irlandzkim przewoźniku zwrot pieniędzy.

*Zobacz też: Samoloty opóźnione o 44 lata. Z tego lotniska nic już nigdy nie odleci *

Chodzi o środki, które w ramach subsydiów Francja przekazała Ryanairowi w latach 2008-2009. W 2014 roku Komisja Europejska uznała jednak, że pieniądze te się Irlandczykom nie należały i nakazała ich zwrot.

Od tego czasu Paryż bezskutecznie domagał się od Ryanaira 525 tys. euro. Aż do teraz. W związku z powagą sytuacji przewoźnik w końcu się ugiął i zapłacił. Samolot został zwrócony. Pasażerowie feralnego lotu odlecieli zaś z Bordeaux z pięciogodzinnym opóźnieniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: tanie linie lotnicze, ryanair, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-11-2018

dsaswiecie moze dlaczego polskie stocznie zostały zlikwidowane a te w byłej NRD produkowały ze zdwojoną siła, bo ubyła im polska konkurencja?? i kto wtedy … Czytaj całość

09-11-2018

iwajak Polska przekazala kase stoczniom, to zaraz unia zadzialala. A tu minelo ponad 10 lat i dopiero teraz zwrot kasy. Unia 2 predkosci.

10-11-2018

PolakTo Polacy powinni uziemić wszystkie samoloty LOT-u a nie dawać im jeszcze podwyżki.

Rozwiń komentarze (4)