Notowania

kas
21.10.2016 11:10

Sejm chce powstania Krajowej Administracji Skarbowej

Powołanie Krajowej Administracji Skarbowej, która ma skonsolidować obecną Służbę Celną i skarbową oraz urzędy kontroli skarbowej, zakłada ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej, którą uchwalił w piątek Sejm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News.)

Zgodnie z ustawą w miejsce obecnych służby celnej i skarbowej oraz urzędów kontroli skarbowej zostanie powołana Krajowa Administracja Skarbowa. Obecnie, jak przekonywali w toku prac przedstawiciele rządu, służby te działają w modelu rozproszonym, każda z nich ma niezależne systemy informatyczne, bazy danych są rozproszone i nie ma bieżącej wymiany informacji między nimi.

Zmiana ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2017 r. KAS ma być podporządkowana ministrowi finansów, a jej szefem ma być wiceminister finansów.

Celem zmian ma być także zwiększenie wpływów do budżetu, uszczelnienie systemu podatkowego, zmniejszenie biurokracji i przeniesienie części pracowników do pomocy podatnikom i przedsiębiorcom.

Plany powołania KAS wywoływały sprzeciw m.in. celników.

Tagi: kas, krajowa administracja skarbowa, służby celne, skarbówka, podatki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2016

EsxKiedy PO i PSL zostaną zdelegalizowane.

21-10-2016

Adam1960... za mało posad dla czopków PiS do rozdania ... ???

21-10-2016

nikBo właśnie o to chodziło żeby było kilka urzędów i nie mogły koordynować kontroli . To tak jak z cysterny z paliwem .Wjązd do Polski kilka fakturowań … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)