Notowania

sk bank
14-11-2017 (10:47)

"Największa akcja w historii CBA". Szefostwo 50 spółek w rękach śledczych

Kilkadziesiąt osób - w tym członkowie władz 50 spółek - zostało zatrzymanych przez CBA. Chodzi o wyłudzenia ponad 1,6 mld zł kredytów z upadłego SK Banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)
We wtorek nad ranem zatrzymanych zostało ok. 17 osób

O wielkiej akcji służb dowiedział się portal "Do Rzeczy". We wtorek o godz. 6 funkcjonariusze CBA zapukali do 70 mieszkań m.in. w Wołominie, Pruszkowie, Ząbkach, Warszawie, Radzyminie a także w województwach: podkarpackim i lubelskim - podaje portal.

Zobacz także: SKOK-i. Niekończąca się afera

Prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka, rzecznik Prokuratury Rejonowej w Warszawie, stwierdziła w rozmowie z dziennikarzami, że "od wielu lat nie było postępowania karnego na taką skalę". Niektóre media nazywają wręcz akcję największą w historii CBA.

Po południu CBA zdradziło już więcej szczegółów na temat akcji. "Wśród zatrzymanych w akcji 70 osób są pracownicy SK Banku oraz biznesmeni i przedstawiciele firm" - poinformował Piotr Kaczorek, rzecznik służby.

Kaczorek precyzuje, że działalność przestępcza zatrzymanej grupy doprowadziła do wyrządzenia w majątku SK Banku "szkody wielkiej wartości". Chodzi o wyłudzenie kredytów na blisko 1,7 mld zł.

Agenci CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych osób. Zabezpieczana jest dokumentacja, która może zostać w późniejszym czasie wykorzystana w prowadzonym postępowaniu.

Podejrzanym o oszustwa ma zostać przedstawionych w prokuraturze ponad 1 tys. zarzutów.

To nie pierwsze zatrzymania w tej sprawie. W lutym informowaliśmy w money.pl o zatrzymaniu 6 osób. W lipcu w związku ze sprawą bankructwo ogłosiła znana firma deweloperska - Dolcan. Była zadłużona po uszy w SK Banku.

Tagi: sk bank, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2017

BillyLicytować majątki śmieci i ich rodzin. Zero litości.

14-11-2017

miktelJeśli będą z pis to sprawy nie będzie

14-11-2017

wolny38A SKBank to ludzie Platformy Obywatelskiej. No. Poszukajcie sobie.

Rozwiń komentarze (31)

Wybrane dla Ciebie