Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
11.08.2017 09:45

Po miejskich rowerach czas na skutery. System ruszy w kolejnym dużym mieście

Jest szansa, że już w przyszłym roku kolejne polskie miasto będzie mogło aspirować do miana miasta skuterów.

Podziel się
Dodaj komentarz
Skutery opanują Polskę? Będzie jak we Włoszech

System, który działa już w Warszawie, będzie obecny również we Wrocławiu.

Wystarczy prawo jazdy kategorii A lub B, skończone 21 lat oraz specjalna aplikacja, aby wypożyczyć miejski skuter. Działa to na podobnej zasadzie co popularne w Polsce sieci rowerów miejskich. System sprawdza się w Warszawie, teraz firma chce wejść do Wrocławia - donosi "Gazeta Wrocławska". Obsługuje go firma Scroot.

Początkowo miałoby to być do 100 skuterów, które wypożyczyć można na terenie całego miasta. Docelowo ma być ich kilkaset.

Miejskie skutery miałyby być remedium na korki wielkich miast. Ile to kosztuje? Ceny miałyby być zbliżone do tych w mieście stołecznym.

Warszawska stawka to 49 gr za minutę i 49 gr za kilometr jazdy. Postój w ramach czasu, który rezerwujmy kosztuje 9 gr za minutę - pisze "Gazeta Wrocławska".

Różnica między systemem rowerowym, a skuterowym sprowadza się głównie do braku stacji dokujących. Skuter po prostu można zostawić wszędzie tam, gdzie pozwalają na to przepisy ruchu drogowego.

Musi się on jednak znajdować w strefie, a ta zwykle obejmuje całe miasto. Jak więc znaleźć dostępną maszynę? Poinformuje o tym mapka w aplikacji.

Zobacz też biznes oparty o motorowery:

- Zależy nam na Wrocławiu. To czwarte największe miasto w Polsce, rozwijające się, a przy okazji zakorkowane, więc skutery sprawdziłyby się idealnie - twierdzi Michał Michalak, prezes firmy Scroot.

Kiedy na ulicę stolicy Dolnego Śląska wyjadą skutery? Być może już marcu. Trwają właśnie rozmowy z władzami miasta na temat warunków współpracy.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-08-2017

leon"Wynajmij micro apartament, wypożycz samochód, wypożycz skuter, wypożycz rower... jesteś taki nowoczesny"... a to obraz tego że Polska … Czytaj całość

13-08-2017

miłośnik jazdy skuteremNie ten klimat, 20 stopni i już musisz być dobrze ubrany. Nie wiem jak to robią za granicą, ale nie wyobrażam sobie zakładać po kimś kasku.

11-08-2017

AgaNie dość, że rowery jeżdżą jak chcą, to jeszcze pakują nam przed maski skutery. Ciekawe, kto to wylobbował? Sprzedawcy skuterów. Ten kraj jest chory.

Rozwiń komentarze (14)