Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Śmierć Leppera powiązana z "gazowym przekrętem stulecia"? Te zeznania mają wstrząsnąć Polską

839
Podziel się:

Nowe światło na sprawę sprzed 6 lat mają rzucić zeznania byłego szefa delegatury ABW w Lublinie, mjr. Tomasza Budzyńskiego.

Śmierć Leppera powiązana z "gazowym przekrętem stulecia"? Te zeznania mają wstrząsnąć Polską
(East News)

Były wicepremier i lider Samoobrony został zamordowany, twierdzi Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy na antenie Polskiego Radia 24. Nowe światło na sprawę sprzed 6 lat mają rzucić zeznania byłego szefa delegatury ABW w Lublinie mjr. Tomasza Budzyńskiego.

– To nie było samobójstwo, to było zabójstwo - przekonywał na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Sumliński, dziennikarz i autor książki o Andrzeju Lepperze.

Jego zdaniem lider Samoobrony i wicepremier był dysponentem olbrzymiej wiedzy gazowego przekrętu stulecia. Czyli, jak tłumaczył, kontraktu, w wyniku którego przepłacamy za gaz z Rosji.

- Wiedział o działaniach dwóch premierów: Pawlaka i Millera. Miał świadomość, że jest to wiedza, która albo go wyniesie na szczyt polityki, albo zakopie go pod ziemią – mówił Sumliński.

Nowe światło na sprawę ma rzucić były szef delegatury ABW w Lublinie mjr Tomasz Budzyński. Rozmówca Polskiego Radia 24 powiedział, że złoży on swoje zeznania jeszcze w tym tygodniu.

– Nie było drugiego człowieka, który wiedziałby tak dużo o nim. Cała wiedza Tomasza Budzyńskiego przeczy definitywnie, jakoby Andrzej Lepper był załamany. Po jego zeznaniach ziemia zatrzęsie się na dobre – uważa dziennikarz.

Andrzej Lepper zmarł w tragicznych okolicznościach 5 sierpnia 2011 roku. Jego ciało znaleziono w siedzibie Samoobrony w Warszawie. Według oficjalnej wersji, były wicepremier miał popełnić samobójstwo przez powieszenie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(839)
Derty
rok temu
To Pawlak
Derty
rok temu
Twarz Pawlaka mówi wszystko .
kpiny
4 lata temu
Archiwum X ani be ani ce
Pelnaprawda
4 lata temu
Zgodę na podpisanie tak niekorzystnej umowy wyraził w 2006 roku Minister Skarbu Wojciech Jasiński (PiS)
nick
6 lat temu
jakoś mam wrażenie, że były szef delegatury ABW w Lublinie nagle dostanie amnezji bądź przytrafi mu się jakiś wypadek; to by było naturalne w okolicznościach, kiedy mógłby kogoś ważnego przypadkiem pogrążyć...
...
Następna strona