Notowania

Soros wyprzedaje udziały w największym wydobywcy złota na świecie

Miliarder George Soros wyprzedał prawie wszystkie akcje w Barrick Gold Corp., największym wydobywcy złota na świecie - podała agencja Bloomberg. Należący do inwestora Soros Fund Management sprzedał 94 proc. posiadanych przez siebie akcji złotej grupy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDREAS GEBERT/ DPA/ PAP)

Miliarder George Soros sprzedał prawie wszystkie akcje w Barrick Gold Corp., największym wydobywcy złota na świecie - podała agencja Bloomberg. Należący do inwestora Soros Fund Management pozbył się 94 proc. posiadanych akcji.

W maju pisaliśmy, że znani inwestorzy sprzedają akcje i w zamian kupują złoto. Przez pierwsze pięć miesięcy tego roku cena uncji wzrosła o ponad 20 proc.

George Soros poinformował, że zarządzany przez niego fundusz zmniejszył zaangażowanie w rynek akcyjny o jedną trzecią, a pozyskane pieniądze ulokował w spółce Barrick Gold, która zajmuje się produkcją złota. Dodatkowo kupił ponad milion opcji call na akcje SPDR Gold Trust. Fundusz zainwestował w akcje Barrick Gold Corp. 263,7 mln dolarów.

Jak podaje Bloomberg, inwestor nie czekał z realizacją zysków: Soros Fund Management sprzedał 94 proc. posiadanych przez siebie akcji złotej grupy. W rękach funduszu nadal zostało około miliona akcji spółki.

Ostatni rok był bez wątpienia dla Barrick Gold bardzo udany. W pierwszym kwartale tego roku fundusze kupiły 58 mln jej akcji wycenianych na 4,6 mld dolarów. Ich kurs skoczył od początku roku o 26 proc., a firma zanotowała w drugim kwartale najwyższy zysk netto od trzech lat.

Tagi: george soros, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-08-2016

irek182Znowu KODziarstwo będzie miało wypłaty

16-08-2016

moherA kogo obchodzI Soros chyba KOD.

16-08-2016

polakZa kase Sorosa znowu uaktywni sie KOD i Nowoczesna na polskiej ulicy

Rozwiń komentarze (20)