Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Soros wyprzedaje udziały w największym wydobywcy złota na świecie

20
Podziel się:

Miliarder George Soros wyprzedał prawie wszystkie akcje w Barrick Gold Corp., największym wydobywcy złota na świecie - podała agencja Bloomberg. Należący do inwestora Soros Fund Management sprzedał 94 proc. posiadanych przez siebie akcji złotej grupy.

Soros wyprzedaje udziały w największym wydobywcy złota na świecie
(ANDREAS GEBERT/ DPA/ PAP)

Miliarder George Soros sprzedał prawie wszystkie akcje w Barrick Gold Corp., największym wydobywcy złota na świecie - podała agencja Bloomberg. Należący do inwestora Soros Fund Management pozbył się 94 proc. posiadanych akcji.

W maju pisaliśmy, że znani inwestorzy sprzedają akcje i w zamian kupują złoto. Przez pierwsze pięć miesięcy tego roku cena uncji wzrosła o ponad 20 proc.

George Soros poinformował, że zarządzany przez niego fundusz zmniejszył zaangażowanie w rynek akcyjny o jedną trzecią, a pozyskane pieniądze ulokował w spółce Barrick Gold, która zajmuje się produkcją złota. Dodatkowo kupił ponad milion opcji call na akcje SPDR Gold Trust. Fundusz zainwestował w akcje Barrick Gold Corp. 263,7 mln dolarów.

Jak podaje Bloomberg, inwestor nie czekał z realizacją zysków: Soros Fund Management sprzedał 94 proc. posiadanych przez siebie akcji złotej grupy. W rękach funduszu nadal zostało około miliona akcji spółki.

Ostatni rok był bez wątpienia dla Barrick Gold bardzo udany. W pierwszym kwartale tego roku fundusze kupiły 58 mln jej akcji wycenianych na 4,6 mld dolarów. Ich kurs skoczył od początku roku o 26 proc., a firma zanotowała w drugim kwartale najwyższy zysk netto od trzech lat.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
zloty zab, bi...
5 lata temu
nie wsitko zloto .. polska biedoto.. nie wszystko warte.. co SMIERDZI CZARTEM
A
8 lat temu
Tfu ...d
qwerty
8 lat temu
Ciekawe, kogo teraz "zrobi" na kasę?
arek
8 lat temu
Jak zwykle śmierdzi przekrętem. Zapłaca zwykli akcjonariusze bo ta wielka hossa wygeneruje spadki i straty. A zarobiona forsa tak jak któs wczesniej juz napisał pójdzie na finansowanie róznych majdanów i walki o demokracje w krajach które mozna finasowo wydymać wspólnie z braćmi.
y6
8 lat temu
Putin byl madry tego szkodnika spekulanta wyrzucil z Rosji.. WPolsce Bronislaw Komorowski mu sie klanial w pas podawal rece jak krewnemu.. czy dal mu Orla bialego za zaslugi.. i tak mu nic nie pomoglo,, Po zlikwodowaniu dorobku panstwowego ktory to byl dobrem narodowym ludzi tyrakow , z czasow socjalizmu realnego w Polsce to prawa reka Rotszylda Nowy Krol Zydow.. syjonistow,, nie placi podatkow a zasila antypolskie zydowskie fundacje i stowarzyszenia w wiekszosci jego braci, krewnych..