Notowania

Barack Obama
31.01.2015 17:35

Stosunki USA-Rosja napięte. USA straszą Kreml nowymi sankcjami

Jednocześnie Waszyngton wyraził zadowolenie z uzgodnionych w Brukseli nowych sankcji UE wobec Rosji w związku z konfliktem ukraińskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The White House / Flickr (CC 0))

Stany Zjednoczone zagroziły Rosji nowymi sankcjami, jeśli jej władze nadal będą wspierać separatystów na wschodzie Ukrainy. Waszyngton wyraził zadowolenie z uzgodnionych w Brukseli nowych sankcji UE wobec Rosji w związku z konfliktem ukraińskim.

Zgoda między ministrami spraw zagranicznych państw UE w sprawie rozszerzenia istniejących sankcji _ jest kolejnym sygnałem, że wydarzenia ostatnich dni i tygodni są absolutnie nie do przyjęcia i będą mieć nowe konsekwencje _ - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jennifer Psaki, nawiązując do niedawnych ataków na wschodzie Ukrainy.

Działania Unii oceniła jako _ pozytywne _. Rzeczniczka nie wskazała jednak, kiedy USA nałożą na Rosję swoje nowe restrykcje, ani w kogo dokładnie będą one wymierzone.

_ - Czasami obejmują konkretne osoby, czasami sektory (gospodarki) czy przedsiębiorstwa. Tak samo czyni Unia Europejska _ - powiedziała Psaki, odnosząc się do tzw. czarnych list. _ W dalszym ciągu badamy, co będzie następne _ - dodała.

Na początku tygodnia prezydent USA Barack Obama i kanclerz Niemiec Angela Merkel zgodzili się, że Rosja będzie musiała _ wziąć odpowiedzialność _ za swe _ materialne wsparcie dla prorosyjskich separatystów _ na wschodzie Ukrainy.

Obama przyznał, że przeanalizuje _ wszystkie opcje _, aby zakończyć trwający konflikt na Ukrainie, podczas gdy Rosja ustawicznie zaprzecza, jakoby była weń zaangażowana.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: Barack Obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz