Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szydło: dla Polski to był dobry rok i następny też taki będzie

291
Podziel się:

- Dla Polski to był dobry rok i następny też taki będzie, potrzeba jedynie spokoju i dalszej rzetelnej pracy - powiedziała premier Beata Szydło w telewizyjnym wystąpieniu. - PiS przez jeden rok zrobił więcej niż nasi poprzednicy przez osiem - podkreślała.

Wystąpienie premier Beaty Szydło
Wystąpienie premier Beaty Szydło (PAP/Darek Delmanowicz)

- Opozycja mówi o złym stanie państwa. Może warto odnieść się do tego stwierdzenia, odnieść się do faktów, a nie emocji - zaznaczyła Szydło. - PiS rządzi rok. Tylko przez ten czas zrobiliśmy więcej niż nasi poprzednicy przez ostatnie osiem lat rządów - mówiła.

- Wprowadzamy rozwiązania i reformy, które obiecaliśmy Polakom. Rok temu zapowiedzieliśmy kompleksowy i odważny program prorodzinny. I to zobowiązanie realizujemy. Program Rodzina 500+ ma zapewnione stabilne finansowanie - podkreśliła premier.

- Zapewniliśmy wcześniejsze wypłaty zaliczek unijnych dopłat dla rolników. Otrzymali oni już około 10 mld zł z tego tytułu. Ułatwiliśmy sprzedaż produktów rolnikom, którzy chcą swoimi plonami handlować bezpośrednio. Wprowadziliśmy ochronę polskiej ziemi oraz przyjęliśmy projekt ustawy o szerszym dostępie do ubezpieczeń rolniczych - wymieniała premier.

Jak dodała, bezrobocie jest dziś najniższe od 25 lat. Premier wymieniała też, że w czasie pierwszego roku rząd przywrócił wiek emerytalny 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet, podniósł płacę minimalną do 2 tys. brutto, wprowadził minimalną stawkę godzinową za pracę w wysokości 12 zł, uruchomił pilotaż programu Mieszkanie+, podniósł minimalną rentę i emeryturę do 1000 zł i wprowadził darmowe leki dla seniorów. Mówiła też o odpowiedzialnym programie rozwoju Polski.

- Właśnie dlatego mogę powiedzieć, że dla Polaków i dla Polski to był dobry rok i następny też taki będzie. Potrzeba jedynie spokoju i dalszej rzetelnej pracy - zaznaczyła premier.

Sejm głosami posłów PiS przyjął w piątek budżet na 2017 rok. Deficyt ma wynieść blisko 60 mld zł. Głosowanie odbyło się w chaotycznych warunkach w Sali Kolumnowej. W tym czasie opozycja blokowała Salę Plenarną. Budżet uchwalali więc głównie posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Głosowanie odbyło się bez obecności kamer i dziennikarzy.

oprac. Monika Szafrańska

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(291)
hej
6 lat temu
zmienia się na lepsze ,to widać , niezadowoleni są ci wplątani w różne afery z poprzedniej władzy i z jej czerpiący korzyści ,im nowa władza nie na rękę , wpływy , układy szlak trafił i tu ich boli.
tr
6 lat temu
Dziurę w budżecie za +500.
sprawiedliwy
6 lat temu
swieta prawda w rok zrobiliscie duzo duzo wiecej dlugow jak wszyscy poprzednicy nawet ci z lat Komuny!
hans
6 lat temu
Brawo Pani Premier B.S.
bb
6 lat temu
Dlaczego ta baba kpi ze mnie???
...
Następna strona