Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niecodzienna współpraca operatorów komórkowych. Orange i T-Mobile negocjują

12
Podziel się:

Orange Polska będzie kontynuował negocjacje z T-Mobile Polska w kwestii dostępu do sieci światłowodowej Orange Polska po 30 czerwca, podał operator.

Orange Polska będzie kontynuował negocjacje z T-Mobile Polska w kwestii dostępu do sieci światłowodowej
Orange Polska będzie kontynuował negocjacje z T-Mobile Polska w kwestii dostępu do sieci światłowodowej (BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS)

Orange Polska i T-Mobile Polska chcą współpracować. Negocjacje się przedłużają, więc firmy już zapowiadają nowe terminy.

Orange Polska będzie kontynuował negocjacje z T-Mobile Polska w kwestii dostępu do sieci światłowodowej - należącej do Orange Polska po 30 czerwca - podał operator w specjalnym komunikacie. Termin 30 czerwca był wskazany wcześniej jako planowana data zakończenia negocjacji. Wyniki tych negocjacji zostaną przedstawione w osobnym raporcie bieżącym po ich zakończeniu, podano w komunikacie.

Pod koniec grudnia 2017 r. Orange Polska i T-Mobile Polska podpisały list intencyjny, zgodnie z którym postanowiły rozpocząć negocjacje na temat warunków zapewnienia T-Mobile dostępu do sieci telekomunikacyjnej Orange Polska w zakresie hurtowego dostępu szerokopasmowego (ang. Bitstream Access - BSA) na obszarach nieregulowanych.

Zobacz także: Zobacz także: Wiedzą o tobie wszystko. Jak sklepy śledzą smartfony klientów?

Jak podawano wówczas, podjęcie współpracy hurtowej miałoby przyczynić się do poprawy monetyzacji inwestycji Orange Polska w sieć światłowodową, maksymalizacji wykorzystania infrastruktury Orange Polska oraz przyspieszenia konwergencji usług telekomunikacyjnych na rynku polskim.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100 proc. powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(12)
t-mobile
6 lat temu
miesiąc bez złożenia reklamacji w t-mobile miesiącem straconym - ostatnio zareklamowałem opłatę za rozmowe 0,80 zł mimo że posiadam pakiet NO LIMIT
aaaaa
6 lat temu
Negocjują, jak najskuteczniej wydoić klientów, zamiast konkurować ze sobą.
nosik
6 lat temu
Ja tam wolę mniejsze sieci. Zwykle bardziej oklienta dbają
Bercik Obersc...
6 lat temu
W UK współpracują, q ich projekt nazywa się tam EE.
Joseph Wilden...
6 lat temu
Nic z tego nie będzie a nawet jeśli to T-Mobile dostanie dostępy do HH do których nigdy Orange nie wyslaloby swoich dor2dorowcow bo konwersja jest tam mniejsza niz 3%