Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

O. Tadeusz Rydzyk chce więcej reklam państwowych spółek w TV Trwam. "Mamy mniej, niż kot napłakał"

Założyciel Radia Maryja narzekał, że jego stacja ma słaby zasięg i przypomniał, że od dawna zabiega w KRRiT o przyznanie kolejnych częstotliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MIKOŁAJ ZACHAROW/REPORTER)

- Mimo że jest ta dobra zmiana w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej, niż kot napłakał - stwierdził o. Tadeusz Rydzyk w czasie audycji w Radiu Maryja. Redemptorysta zastanawiał się nad małą liczbą reklam w TV Trwam.

Rozmowę o. Tadeusza Rydzyka z prof. Januszem Kaweckim, od niedawna członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a wcześniej wieloletnim Radia Maryja i "Naszego Dziennika", zrelacjonowały wirtualnemedia.pl.

Założyciel Radia Maryja narzekał, że jego stacja ma słaby zasięg i przypomniał, że od dawna zabiega w KRRiT o przyznanie kolejnych częstotliwości. Sugerował, że przy obecnym układzie politycznym powinno być to łatwiejsze.

- Przy tych możliwościach dzisiaj trzeba naprawdę wszystko zrobić - powiedział o. Rydzyk. - Przepraszam, że tak powiem panie profesorze, bardzo pana szanuję, ale nie dam wam spokoju - powiedział, zwracając się do Janusza Kaweckiego. - I temu przewodniczącemu też - dodał. Szefem KRRiT jest Witold Kołodziejski.

Toruń, 08.09.2016. 8. edycja Święta Radia Maryja. Sponsorem imprezy było PZU. fot. Paweł Skraba/East News

Rozmowa zeszła też na temat kar, jakie KRRiT w przeszłości wymierzała mediom o. Rydzyka, między innymi za kryptoreklamę i za przychylne wypowiedzi o spaleniu tęczy na placu Zbawiciela.

Prof. Kawecki stwierdził, że inni nadawcy takie kary płacą ze środków z reklam, ale w przypadku Radia Maryja, które jako nadawca społeczny nie emituje reklam, są one "szczególnie dolegliwe".

Telewizja Trwam - w odróżnieniu od Radia Maryja - reklamy emituje, ale w ocenie o. Rydzyka jest ich za mało. Założyciel toruńskich mediów uważa, że zdecydowanie za mało reklam wykupują państwowe spółki. Nie krył też, że od nowych władz oczekiwał zmiany w polityce tych firm i narzekał, że "wyznaczani do prowadzenia tych spółek dalej karmią tych, którzy uderzają w Polskę".

Wideo: * *Leszek Miller: Rydzyk to dla PiS-u polityk:

- Mimo że jest ta dobra zmiana w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej, niż kot napłakał - stwierdził o. Rydzyk. - Ale TVN dostaje i inni - dodał. Prof. Kawecki próbował wyjaśniać, że reklamodawcy tłumaczą to większą oglądalnością tych stacji.

Według Tadeusza Rydzyka winę ponoszą domy mediowe, które - jak ocenił - należą do "tego samego układu". - Oni mówili, że reklama musi iść przez domy mediowe. A domy mediowe są z tego samego układu. Czyje są domy mediowe? - pytał Tadeusz Rydzyk.

Wirtualnemedia.pl przypominają, że Telewizja Trwam, jako jedyna stacja z naziemnej telewizji cyfrowej, nie jest objęta pomiarem telemetrycznym Nielsena. Z badania, jakie zrealizował dla KRRiT w 2015 r. wynika, że toruńska telewizja miała 0,81 proc. udziału w całym rynku oglądalności.

Tagi: tv trwam, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-06-2017

ogamZwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz … Czytaj całość

16-06-2017

PrawdaPrzypomnę że państwowe spółki nie należą do PIS-u a do państwa czyli do każdego obywatela Polski. Nakłanianie partii PIS aby pieniądze ze spółek … Czytaj całość

16-06-2017

W życiu BĄDŹ przyzwoityOpłakane koty nie oglądają TRWAM i słuchają RM !!!---wielebny POBUDKA

Rozwiń komentarze (784)