Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trudny weekend dla pasażerów kolei w Niemczech

0
Podziel się:

To trudny weekend dla pasażerów kolei w Niemczech. Z powodu strajku maszynistów w trasy wyjechał dziś zaledwie co trzeci pociąg. Podobnie będzie jutro.

Trudny weekend dla pasażerów kolei w Niemczech
(Thai Jasmine/Flickr.com/CC 2.0)

Strajk objął pociągi regionalne, dalekobieżne, towarowe, a także kolej podmiejską. Akcja ma trwać przez cały weekend. Szacuje się, że pokrzyżuje to plany milionów pasażerów. Zwłaszcza, że w wielu landach właśnie zaczynają się albo kończą jesienne ferie. Strajk odczują też setki tysięcy fanów piłkarskich, którzy co weekend dojeżdżają pociągami na mecze Bundesligi.

Mimo to, na dworcach jest w miarę spokojnie. Na wszelki wypadek przygotowano jednak miejsca w hotelach dla podróżnych, którzy utkną na stacjach kolejowych. Większy niż zwykle ruch widać za to na drogach, bo wielu pasażerów kolei przesiadło się do samochodów.

To już czwarty strajk maszynistów od początku września. Domagają się oni podwyżek i skrócenia tygodniowego czasu pracy o dwie godziny.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk maszynistów w Niemczech. Utrudnienia? Związkowcy domagają się podwyżki zarobków o 5 proc. i skrócenia tygodniowego wymiaru czasu pracy o dwie godziny.
Po pilotach zastrajkują maszyniści Niemiecka obsługa pociągów pasażerskich będzie strajkować od godz. 21 do 6 rano
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)