Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Unimot wszedł z przytupem na giełdę. 20 proc. przebicia w debiucie

4
Podziel się

Handlujący importowanymi paliwami Unimot sprzedał w lutym nowe akcje za prawie 100 mln zł i wprowadził je we wtorek na giełdę. Ci, którzy zainwestowali, mogli na początku notowań dopisać sobie prawie 20 proc. zysku.

Unimot wszedł z przytupem na giełdę. 20 proc. przebicia w debiucie
(Jacek Bereźnicki)
bDYzgXfp

Unimot pod koniec lutego przydzielił 2,2 mln akcji nowej emisji w ofercie publicznej. Cena emisyjna wynosiła 45 zł, do spółki spłynęło więc 99 mln zł. Pieniądze mają być wykorzystane na rozwój sieci stacji benzynowych.

Jednocześnie z nową emisją spółka przeniosła swoje notowania na rynek główny GPW. Dotąd notowana była na rynku dla mniejszych spółek New Connect.

Debiut dał mocne przebicie. Nowe akcje notowane jeszcze jako Unimot-PDA swój pierwszy kurs miały na poziomie 54 zł, czyli równo 20 proc. wyżej od ceny emisyjnej. Jednocześnie "stare" akcje, w które za parę miesięcy zamienią się PDA, notowane są po 78,95 zł.

bDYzgXfr

Unimot - notowania akcji

Wysoka dynamika przychodów

Unimot jeszcze przed końcem zapisów chwalił się już wysoką dynamiką przychodów w tym roku. W styczniu osiągnął przychody netto ze sprzedaży w wysokości 215,09 mln zł, co oznacza wzrost o 116 proc. rok do roku oraz spadek o około 42 proc. w ujęciu miesięcznym.

"Spadek przychodów w styczniu 2017 r. w odniesieniu do przychodów z grudnia 2016 r. jest analogiczny do tego, który spółka odnotowała rok temu dla przychodów w styczniu 2016 r. Występujące różnice pomiędzy porównywanymi okresami są efektem normalnego toku sprzedaży" - napisano w komunikacie.

bDYzgXfx

W czwartym kwartale ub.r. spółka zwiększyła zarówno przychody, jak i zyski ponad dwukrotnie w porównaniu z poprzednim rokiem.

Środki na rozwój stacji benzynowych

Spółka była obecna na NewConnect od 2012 r. Unimot działa na rynku obrotu paliwami. Zajmuje się importem oleju napędowego, który sprowadzany jest tankowcami do portu w Gdyni, a stamtąd transportowany za pomocą cystern kolejowych do 12 baz paliwowych na teranie całego kraju. Importuje też gaz LPG, a eksportuje do Unii Europejskiej biopaliwa.

W ostatnich latach regularnie poprawiał wyniki finansowe, a środki z emisji akcji przeznaczy na dalszy rozwój sprzedaży paliw.

bDYzgXfy

Ma temu służyć rozbudowa sieci stacji benzynowych, a także aplikacji mobilnej tankuj24.pl - zasada jej działania polega na tym, że użytkownik zamawia paliwo na wybranej stacji, płaci za pośrednictwem aplikacji, a potem tylko odbiera paliwo.

Źródło: Prezentacja Unimot dla inwestorów.

bDYzgXfS
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
jan
4 lata temu
Ale nas rżną na tym paliwie
Witek
4 lata temu
I zaraz CBŚP pozamyka Zarząd za karuzelę z paliwem i biopaliwem. Wystarczy że przesłuchaja pracowników i kierowców. Wożą w kółko to samo paliwo i bio. Do widzenia państwu.
ja
4 lata temu
Akcje idą w górę. Jest wiele możliwości inwestowania, ale każda z nich niesie za sobą groźbę utraty przynajmniej części pieniędzy. Słyszeliście o książce „Jak stworzyc system transakcyjny do inwesstowania na giełdzie”? Trudno zarobić na spadającej giełdzie, ale dzięki systemowi z tej książki nie odnotowałem strat, a ostatnio ładnie system daje zarobić – jakieś 20% w ostatnie pół roku.
bDYzgXfT
Pawel
4 lata temu
ja porownuje ceny na cpn i kupuje zawsze tam gdzie najtanieJ