Notowania

BRW
24.11.2017 13:09

Kolejne problemy polskiego giganta branży meblarskiej. UOKiK wszczął postępowanie

Black Red White może mieć poważny problem. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie ws. jednej z akcji reklamowych firmy. Na producenta mebli może zostać nałożona kara w wysokości nawet 10 proc. jego obrotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Olszewski/WP)
Marek Niechciał, prezes UOKiK, wszczął kolejne postępowanie przeciwko BRW

Postępowanie wszczęte 16 października przez UOKiK dotyczy kampanii reklamowej "Meble i dodatki bez VAT", która trwała od 9 do 19 czerwca 2017 r.

Urząd zakwestionował sposób informowania klientów o tym, które produkty mogły być kupione taniej. Zdaniem kontrolerów umieszczenie dużą czcionką hasła o tym, że cena mebli została obniżona o wartość VAT, a mniejszą odesłanie do regulaminu, mogło wprowadzać w błąd.

- Zdajemy sobie sprawę, że reklama musi być dostosowana do nośnika. Jednak nie może pomijać istotnych dla konsumenta informacji. Odesłanie do regulaminu nie może dotyczyć ograniczeń w promocji, czyli podstawowego warunku oferty. O tym musi mówić reklama - stwierdził Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Postępowanie może zakończyć się nałożeniem na spółkę kary w wysokości do 10 proc. rocznego obrotu.

Zobacz też, co prezes UOKiK mówił o oszustach i roli UOKiK:

##

BRW już raz zostało ukarane

Urząd w oficjalnym komunikacie przypomniał, że postępowanie nie jest pierwszym w historii BRW. Przed rokiem firma musiała zwrócić klientom 10 proc. wartości zakupów. Problem był niemal identyczny, jak obecnie - przedsiębiorstwo obiecywało 10 proc. rabatu na cały asortyment, a regulamin zawierał katalog konkretnych produktów.

Tagi: BRW, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-11-2017

BbNasze państwo na siłę i wszelkimi sposobami łata dziurę budżetową kosztem przedsiębiorców zarówno dużych jak i małych. Wstyd dla rządu chwalić się … Czytaj całość

25-11-2017

PawełTe wszystkie instytucje państwowe istnieją tylko po to,żeby gnębić ludzi i firmy.Przerośnięte państwo jest jak nowotwór,zjada swojego żywiciela.

28-12-2017

jarekW MediaExpert po włączeniu niskich cen jest zawsze... drożej. Oszukaństwo

Rozwiń komentarze (13)