Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kolejne problemy polskiego giganta branży meblarskiej. UOKiK wszczął postępowanie

Kolejne problemy polskiego giganta branży meblarskiej. UOKiK wszczął postępowanie

Marek Niechciał, prezes UOKiK, wszczął kolejne postępowanie przeciwko BRW Fot. Krzysztof Olszewski/WP
Marek Niechciał, prezes UOKiK, wszczął kolejne postępowanie przeciwko BRW

Black Red White może mieć poważny problem. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie ws. jednej z akcji reklamowych firmy. Na producenta mebli może zostać nałożona kara w wysokości nawet 10 proc. jego obrotów.

Postępowanie wszczęte 16 października przez UOKiK dotyczy kampanii reklamowej "Meble i dodatki bez VAT", która trwała od 9 do 19 czerwca 2017 r.

Urząd zakwestionował sposób informowania klientów o tym, które produkty mogły być kupione taniej. Zdaniem kontrolerów umieszczenie dużą czcionką hasła o tym, że cena mebli została obniżona o wartość VAT, a mniejszą odesłanie do regulaminu, mogło wprowadzać w błąd.

- Zdajemy sobie sprawę, że reklama musi być dostosowana do nośnika. Jednak nie może pomijać istotnych dla konsumenta informacji. Odesłanie do regulaminu nie może dotyczyć ograniczeń w promocji, czyli podstawowego warunku oferty. O tym musi mówić reklama - stwierdził Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Postępowanie może zakończyć się nałożeniem na spółkę kary w wysokości do 10 proc. rocznego obrotu.

Zobacz też, co prezes UOKiK mówił o oszustach i roli UOKiK:


BRW już raz zostało ukarane

Urząd w oficjalnym komunikacie przypomniał, że postępowanie nie jest pierwszym w historii BRW. Przed rokiem firma musiała zwrócić klientom 10 proc. wartości zakupów. Problem był niemal identyczny, jak obecnie - przedsiębiorstwo obiecywało 10 proc. rabatu na cały asortyment, a regulamin zawierał katalog konkretnych produktów.

uokik, vat, niechciał, brw
Czytaj także
Polecane galerie
Sonia
2017-11-25 22:21
Nieaktualne zdjęcie, postarajcie się bardziej
Paweł
2017-11-25 13:13
Te wszystkie instytucje państwowe istnieją tylko po to,żeby gnębić ludzi i firmy.Przerośnięte państwo jest jak nowotwór,zjada swojego żywiciela.
Ja
2017-11-25 10:58
I dobrze oni d łoją pracownikom to i im się należy hehe
Pokaż wszystkie komentarze (8)