Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Efekt 500+? W Polsce rodzi się coraz więcej dzieci

101
Podziel się:

W październiku urodziło się o 2,8 tysiąca dzieci więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku - wynika ze wstępnych danych GUS. W sumie przez pierwsze dziesięć miesięcy bieżącego roku było o 21,5 tysiąca urodzeń więcej niż w 2016 roku.

Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska ma powody do zadowolenia.
Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska ma powody do zadowolenia. (Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

W środę Główny Urząd Statystyczny podał wstępne dane dotyczące urodzeń. Wynika z nich, że po sierpniu i wrześniu, w których rodziło się mniej więcej tyle samo dzieci, co rok temu, w październiku znów odnotowaliśmy spory wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem: 35 tysięcy wobec 32,2 tysiąca rok temu.

źródło: GUS

W sumie od stycznia do października tego roku urodziło się już 341,1 tysiąca dzieci. W tym samym okresie roku poprzedniego liczba ta sięgnęła 319,6 tysiąca.

Zobacz także: Zobacz też: Rafalska o 500+: Nieosiągalna liczba urodzeń 400 tys. ma szansę się spełnić:

Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska wielokrotnie powtarzała w ciągu ostatnich miesięcy, że liczy na przekroczenie granicy 400 tysięcy urodzeń w tym roku.

Ta liczba jest całkiem realna do osiągnięcia - wystarczy, że w listopadzie i grudniu urodzi się po 30 tys. dzieci. Jak na razie w tym roku liczba urodzeń w żadnym miesiącu nie spadła poniżej tej granicy - najniższy wynik to bowiem kwietniowe 30,2 tysiąca.

Ostateczne dane za październik GUS poda w piątek 22 grudnia.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(101)
www
4 lata temu
Coraz więcej dzieci umiera, jest ofiarą przestępstw. Wystarczy pójsc na cmentarz gdziekolwiek, w mieście, na wsi. jest to samo mnóstwo bardzo młodych ludzi i dzieci. Tam jest prawda.
Anna
6 lat temu
Przepraszam za błędy ale wychowałam się w Stanach. Czytam te wszystkie nie poważne komentarze aż mi się wierzyć nie chce...Myśle ze lepszym rozwiązaniem jest to co Niemcy zrobili...Przywieść sobie nowa cywilizacje z Afryki lub bliskiego wschodu...Lepiej im płacić socjal niż dać Polskim rodzina by swoje dzieci rodzili bo jak wiemy oni nie lubią pracować.. jakby nie było musi być wystarczająco ludzi by pracowali na emeryturę na tych co teraz jeszcze pracują a w Europie niestety nie rodzą się dzieci...
matka ''polka...
6 lat temu
500+ to krzywda dla dzieci mieszkających w Polsce. bo pierwsze dziecko zostaje przez PIS pokrzywdzone bo nie ma na niego 500+ Po zatym to 500zl nie starczy na mleko i pieluchy nie mówiąc o reszcie na dziecko,albo tez na wyprawkę do szkoły dla malucha ,albo na same podreczniki dla starszych dzieci a gdzie mówić o przyborach szkolnych??? Każdemu dziecku w kraju gdzie mieszka należy się i rodzinne dla rodziców i 500+ to dodatkowo,rodzice mieliby lżej a tak to państwo nie da i sam utrzymuj sobie......Szkoda słów w jakim kraju żyjemy..... miałam 3 dzieci ,nie było ani 500+ ani karty dużej rodziny,było cięzko 3 dzieci posłać do szkoły ubrać,kupić przybory..... Nam nikt nigdy nic nie dał teraz mają 500+ mają karty dużej rodziny ,kombinują z tym to mają.... jak dają to wszystkim po równo i cały czas niech dają a nie tylko teraz jak jest PIS,a PO czemu nie dawło nam???dzieci nie miały lekkko,teraz mają luksusowo....
mmm11
6 lat temu
pis produkuje siłę roboczą dla zachodu,dorosną to wyjadą tylko patole zostaną dalej na naszym garnuszku
adam
6 lat temu
Już pewnie w PISie liczą ile będzie podatników za 18 lat. Niestety stawki w Polsce należą do najniższych w europie i większość po 18 roku życia wyjedzie z kraju płacić podatki tam gdzie lepiej żyć
...
Następna strona