Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister finansów USA przygotowuje nowe sankcje wobec Korei Płn. Chce całkowitego zablokowania wymiany handlowej

5
Podziel się:

Minister finansów USA Steve Mnuchin powiedział w niedzielę po szóstej i najpotężniejszej dotąd próbie atomowej Pjongjangu, że przygotowuje dla prezydenta Donalda Trumpa projekt nowego "pakietu sankcji" wymierzonych w Koreę Płn. - podała telewizja Fox News.

USA chcą odizolować ekonomicznie Koreę Płn.
USA chcą odizolować ekonomicznie Koreę Płn. (REUTERS)
bEKLmCUl

Mnuchin dodał, że zarekomenduje prezydentowi całkowite zablokowanie sankcjami wymiany handlowej z Koreą Północną.

- Jeżeli inne państwa chcą robić interesy ze Stanami Zjednoczonymi, to rzecz jasna, że będą współpracować z naszymi sojusznikami i innymi (krajami), by odizolować Koreę Północną ekonomicznie - powiedział minister.

Zobacz także: Korea Północna wystrzeliła rakietę w stronę Japonii. Zobacz wideo:
bEKLmCUn

Północnokoreańskie media podały w niedzielę, że "całkowitym powodzeniem" zakończyła się przeprowadzona przez Pjongjang próba bomby wodorowej przeznaczonej do instalowania na międzykontynentalnych pociskach balistycznych (ICBM). Kilka godzin wcześniej odnotowano silne wstrząsy sejsmiczne na terytorium Korei Północnej.

Minister obrony Japonii Itsunori Onodera powiedział, że wstępne szacunki wskazują, iż moc rażenia testowanego w niedzielę ładunku to ok. 70 kiloton. Dla porównania bomba atomowa zrzucona przez USA na Hiroszimę miała moc 15 kiloton.

Na początku sierpnia, po dwóch próbach międzykontynentalnych rakiet balistycznych przeprowadzonych przez Pjongjang Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję przewidującą nałożenie nowych sankcji na Koreę Północną. Ma ona ograniczyć dochody Pjongjangu z eksportu (3 mld dol. rocznie) o jedną trzecią poprzez nałożenie embarga na węgiel, żelazo i rudę żelaza, ołów i rudę ołowiu oraz owoce morza.

bEKLmCUO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
Kroolik
4 lata temu
Takie sankcje mogą nałożyć wyłącznie Chiny. Ciekawe, czy USA się z nimi w tej sprawie porozumieją. Swoją drogą zastanawiam się po co Chińczykom taki wrzód pod bokiem. Przecież gdyby chcieli, to by Kima zdmuchnęli w 2 dni i zastąpili jakimś swoim nominatem.
edward
4 lata temu
Wysokość 550 km ???
Adam
4 lata temu
To oni prowadzą jeszcze z nimi wymianę handlową ??? Zablokować ich całkowicie i niech żrą ten atom. Nawet dla Kima nie będzie jedzonka.
bEKLmCUP
Johan
4 lata temu
Kore Plm ?!
Zbyszek
4 lata temu
Kim na blokadę odpowie atomem.