Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Ustawa okołobudżetowa. Tegoroczne oszczędności pójdą na zwiększenie wydatków

2
Podziel się:

PProjekt nowelizacji tegorocznej ustawy okołobudżetowej został skierowany na głosowanie. Posłowie nie zgłosili poprawek do propozycji rządu.

Ustawa okołobudżetowa. Tegoroczne oszczędności pójdą na zwiększenie wydatków
(Piotr Molecki)

Projekt nowelizacji tegorocznej ustawy okołobudżetowej został skierowany na głosowanie. Posłowie nie zgłosili poprawek do propozycji rządu.

Projekt nowelizacji ustawy okołobudżetowej rok 2018 przewidywał w wersji rządowej wydanie dodatkowo 8 mld zł. Po poprawkach wprowadzonych przez komisję finansów publicznych kwota ta została powiększona do około 11 mld zł – informuje Polska Agencja Prasowa.

W czwartek podczas drugiego czytania posłowie nie zgłosili poprawek do propozycji rządu – informuje PAP. Poprawka przewidywała przeznaczenie tegorocznych oszczędności na zwiększenie wydatków.

Środki te pochodzą z "blokad przede wszystkim wynikających z dobrej sytuacji na rynku pracy" – wyjaśniał wiceminister finansów Tomasz Robaczyński.

Posłowie przyjęli również 6 poprawek. Dwie były jedynie doprecyzowujące, jedna dotyczyła zasilenia z budżetu państwa Funduszu Emerytur Pomostowych do wysokości miliarda zł – wylicza PAP.

Zobacz także: Jak zatrzymać polskich lekarzy i pielęgniarki w kraju? Zobacz wideo:

Kolejna wiąże się z zabezpieczeniem dodatkowych środków Funduszu Rezerwy Demograficznej do wysokości 2 mld zł w formie wpłaty z budżetu państwa. Jedna była konsekwencją zmian przepisów. Ostatnia poprawka dotyczyła przeniesienia wydatków - 12 mln zł z Obrony Narodowej do ABW – informuje PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Hmmm
4 lata temu
Co oni przesuwaja, przeciez rok w rok jest dlug.
wania
4 lata temu
A na naszych okupantów z ameryki to ile damy.