Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kraj Azji Środkowej wydał ważny akt prawny. Koniec z pracami przymusowymi

1
Podziel się:

Uzbekistan skończył z praktyką wysyłania uczniów i pracowników instytucji państwowych do zbierani bawełny lub sprzątania ulic. Rząd tego kraju zakazał pracy przymusowej, regulując to odpowiednimi aktami.

Uzbekistan to światowy potentat w dziedzinie zbiorów bawełny. Kraj kończy z pracą przymusową
Uzbekistan to światowy potentat w dziedzinie zbiorów bawełny. Kraj kończy z pracą przymusową (East News)

Uzbekistan skończył z praktyką wysyłania uczniów i pracowników instytucji państwowych do zbierania bawełny lub sprzątania ulic. Rząd tego kraju zakazał pracy przymusowej, regulując to odpowiednimi aktami.

Nowe przepisy zmuszają instytucje państwowe do obowiązkowego podjęcia wszelkich kroków do zaprzestania praktyki zmuszania do konkretnych prac. Zaangażowano m. in. ministerstwo pracy.

W 2015 roku kraj Azji Środkowej znalazł się pod międzynarodową presją, ponieważ wykorzystywał nieletnich do pracy. Władze oświadczyły, że zakończono ten proceder.

Zobacz także: Zobacz: Jak pożyczać, żeby nie trafić na listę dłużników

Urząd prezydenta od 2016 roku pełni Szawkat Mirzijojew. W ciągu roku zrekonstruował rząd i zaczął gospodarczą transformację kraju. Uzbekistan to państwo głównie rolnicze, uprawiające bawełnę. Swoje towary eksportuje do m. in. do Chin, Bangladeszu, Turcji i Iranu. 25 proc. uzbeckiego PKB to zyski z upraw bawełny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
KOMENTARZE
(1)
Swarowski
4 lata temu
Jeśli szukasz dobrego brokera, podobno Hot forex jest ok.