Notowania

wirus ebola
20.10.2014 11:59

Walka z wirusem ebola. "Trzeba rozważyć powołanie misji UE"

Propozycję wysłania misji cywilnej UE do rejonów dotkniętych epidemią szef niemieckiej dyplomacji przedstawił wczoraj w Berlinie, otwierając międzynarodową konferencję na temat zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Maciej Kulczyński)

Szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna ocenił w Luksemburgu, że należy rozważyć propozycję wysłania cywilnej misji UE do krajów dotkniętych epidemią eboli. Z propozycją tą wyszedł minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

_ - Inicjatywę Steinmeiera witamy z otwartością i będziemy o tym rozmawiać _ - powiedział Schetyna dziennikarzom przed spotkaniem szefów dyplomacji państw unijnych. Epidemia wirusa ebola w krajach Afryki Zachodniej i koordynacja działań UE w obliczu tego kryzysu będzie jednym z głównych tematów posiedzenia w Luksemburgu.

- _ To ciekawa propozycja i bardzo poważnie trzeba ją rozważyć. Ważne jest zbudowanie wspólnego stanowiska, a nie odwracanie się od tego problemu _ - dodał. Schetyna podkreślił, że trzeba _ zrobić wszystko, by zagwarantować Europie bezpieczeństwo _.

Propozycję wysłania misji cywilnej Unii do rejonów dotkniętych epidemią Steinemier przedstawił wczoraj w Berlinie, otwierając międzynarodową konferencję na temat zdrowia World Health Summit. Jego zdaniem w ramach misji kraje UE, które nie dysponują odpowiednimi strukturami na szczeblu narodowym, mogłyby wysłać w rejon zagrożenia personel medyczny do walki z wirusem.

Szef niemieckiej dyplomacji zaproponował ponadto, by UE stworzyła - tak jak to jest w przypadku monitorowania wyborów w innych krajach - rezerwę kadrową ekspertów medycznych, którzy w razie wybuchu epidemii mogliby być wysłani w rejon kryzysu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia obecna epidemia eboli spowodowała śmierć ponad 4,5 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wirus ebola, grzegorz schetyna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz