Notowania

wiadomości
11.01.2016 10:49

Więcej nowoczesnych technologii w gospodarce? Powstała specjalna rada

Koniec ery imitacji i początek ery innowacji. Takie zapewnienie złożyli dziś rządzący. W stołecznym Centrum Nauki Kopernik zainaugurowano Radę Innowacyjności. Jej zadaniem będzie koordynacja polityki dotyczącej nowoczesnych technologii w gospodarce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Charchula/Reporter)
Jarosław Gowin

Minister nauki Jarosław Gowin powiedział, że do 2020 roku na rozwój nowoczesnych technologii zostanie przeznaczone około 16,5 miliarda euro. Jego zdaniem, tym razem działania na rzecz innowacyjności odniosą skutek. Wcześniej wsparcie dla nowoczesnych technologii było bowiem rozproszone. Teraz, jak podkreśla Jarosław Gowin, będzie koordynowane przez radę. Jego zdaniem dzięki temu pomysłowi Polska zmieni się z eksportera towarów w eksportera technologii.

Minister rozwoju Mateusz Morawiecki uważa, że w nowoczesne technologie trzeba zaangażować prywatne firmy. Według wicepremiera, bez tak zwanej innowacyjności Polsce nie uda się osiągnąć szybkiego wzrostu gospodarczego. Wicepremier podkreślił, że polska gospodarka musi być innowacyjna, inaczej Polska nie wyjdzie z tak zwanej pułapki średniego rozwoju.

Poza wicepremierem Mateuszem Morawieckim i ministrem nauki Jarosławem Gowinem, działalność rady zainaugurowali minister kultury - Piotr Gliński, minister skarbu - Dawid Jackiewicz i minister cyfryzacji - Anna Streżyńska.

Rząd przygotowuje nowelizację ustawy o innowacyjności. Następnie, według zapewnień resortu nauki, powstanie nowa wersja tej regulacji.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz