Notowania

wojna na ukrainie
04.11.2014 08:26

Wojna na Ukrainie. Ostrzał lotniska w Doniecku

Od czasu weekendowych pseudowyborów bojówkarze powstrzymują się od szturmowania ukraińskich pozycji, choć dochodzi do ataków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Od czasu weekendowych pseudowyborów bojówkarze powstrzymują się od szturmowania ukraińskich pozycji, choć dochodzi do ostrzałów.

W obwodzie donieckim w nocy ostrzelano z moździerzy i granatników ukraiński posterunek i lotnisko w Doniecku. Strzały koło portu lotniczego słychać było też nad ranem.

Nad Morzem Azowskim, w okolicach Mariupola, nie zanotowano żadnych ataków. Podobnie noc minęła spokojnie w obwodzie ługańskim. Ogółem w ciągu ostatniej doby rannych zostało 3 żołnierzy, nikt nie zginął.

Dziś w Kijowie ma się odbyć posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Prezydent Petro Poroszenko chce odwołania ustaw nadających kontrolowanym przez separatystów terytoriom specjalny status.

To reakcja na pseudowybory, które odbyły się w niedzielę w samozwańczych republikach donieckiej i ługańskiej. Według szefa państwa, przekreślają one zawarte w Mińsku porozumienia pokojowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojna na Ukranie. Nowa szefowa unijnej dyplomacji zabiera głos Federica Mogherini poddała w wątpliwość skuteczność sankcji nałożonych na Rosję i wyraziła obawę, że wybory w Donbasie mogą oznaczać ostateczne fiasko porozumienia z Mińska.
Nasilają się ataki separatystów. Trwa ostrzał Separatyści wciąż naruszają formalne zawieszenie broni. W wyniku ich ostrzałów w ciągu ostatniej doby zginął jeden ukraiński żołnierz.
Mocna opinia: Rosja i NATO grają w ping-ponga Pełnomocnik rządu Niemiec ds. kontaktów z Rosją powiedział, że manewry rosyjskiego lotnictwa można uznać za reakcję Moskwy na działania NATO na wschodnich rubieżach Sojuszu.
Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz