Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna z dżihadem. Ten kraj radzi sobie najlepiej

0
Podziel się:

W ciągu niespełna dwóch lat w Hiszpanii rozpracowano osiem sieci zajmujących się werbowaniem dżihadystów, którzy potem byli wysyłani na front do Syrii i Iraku.

Wojna z dżihadem. Ten kraj radzi sobie najlepiej
(PAP/EPA)

Hiszpania najlepiej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej zwalcza radykalny islam - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. W ciągu niespełna dwóch lat w kraju rozpracowano osiem sieci zajmujących się werbowaniem dżihadystów, którzy potem byli wysyłani na front do Syrii i Iraku.

Od początku roku w Hiszpanii przeprowadzono 13 akcji przeciwko osobom współpracującym z Al Kaidą i Państwem Islamskim. Rozpracowano m.in. grupę, która umieszczała w sieciach społecznościowych filmy propagujące terroryzm islamski oraz siatkę werbującą kobiety do Syrii i Iraku.

Hiszpańska policja skutecznie kontroluje przejścia graniczne i lotniska, przez które z całej Europy przemycani są na wojny ochotnicy. Najbardziej niebezpieczne znajdują się w Ceucie i Melilli - dwóch hiszpańskich miastach w Maroku. Od stycznia zatrzymano tam 36 dżihadystów, w tym kobiety.

Zatrzymywani są również powracający z wojen. Policja obawia się, że podczas walk zostali przeszkoleni i czekają na rozkaz, aby przeprowadzić zamach terrorystyczny.

Czytaj więcej w Money.pl
Walka z Państwem Islamskim. Wątpliwości po skazaniu dwóch osób _ - 13 lat więzienia to za dużo. Inni dostają 4, 3, a jeden 2 lata za produkcję bomb. Gdzie tu jest sprawiedliwość _- pyta rozczarowana marka skazanego.
Zagrożenie zamachami. Minister ostrzega Steven Blaney przestrzegł przed możliwością ataków po opublikowaniu w internecie apelu, którego autorem ma być Kanadyjczyk walczący dla Państwa Islamskiego.
"Znaczący atak" na dżihadystów. Przełom? Minister obrony Francji nie sprecyzował, jakie cele zostały zbombardowane, ani liczby samolotów myśliwsko-bombowych, które brały udział w operacji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)