Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory parlamentarne 2015. Nowy sondaż: PO na czele, ludowcy poza Sejmem

Gdyby do głosowania miało dojść teraz, PiS musiałoby obejść się smakiem zwycięstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
Gdyby wybory zostały zorganizowane teraz,</br>szef ludowców Janusz Piechociński nie miałby powodów do radości</br>

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, wygrałaby je Platforma Obywatelska z 34-procentowym poparciem. Za nią znalazłaby się zjednoczona prawica na czele z PiS, na którą głosować chce 27 procent wyborców. Do Sejmu weszłyby jeszcze SLD i partia KORWiN, a miejsca w parlamencie zabrakłoby dla ludowców - wynika z sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1.

Dwóm głównym partiom spadło poparcie w porównaniu z kwietniowym badaniem. Platforma straciła 4, a zjednoczona prawica - 3 punkty procentowe.

W najnowszym badaniu oddanie swojego głosu na SLD deklaruje 6 procent wyborców, podobnie jak w poprzednim sondażu Partię Janusza Korwin-Mikkego popiera natomiast 5 procent respondentów, o punkt procentowy więcej niż na początku kwietnia. Poniżej progu wyborczego znalazło się natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe z 4-procentowym poparciem, tracąc 1 punkt procentowy.

Poza parlamentem znalazłyby się również Twój Ruch (2 procent) i Ruch Narodowy (1 procent poparcia). 2 procent respondentów chce natomiast głosować na inną partię.
Badanie przeprowadzono w dniach 28-29 kwietnia 2015 roku na próbie 1000 dorosłych Polaków metodą wywiadu telefonicznego.

Na nowy system informatyczny w PKW jeszcze poczekamy

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wybory parlamentarne 2015, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz