Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Zakaz handlu. Związkowcy z Biedronki walczą o wolne i idą do inspekcji pracy

121
Podziel się

Związkowcy donoszą na Biedronkę do Państwowej Inspekcji Pracy. Powód? Praca w czasie zakazu handlu.

Początkowo nawet Biedronki przy dworcach miały być zamknięte. Ale Jeronimo Martins zmieniło zdanie
Początkowo nawet Biedronki przy dworcach miały być zamknięte. Ale Jeronimo Martins zmieniło zdanie (Mariusz Gaczyński/Eastnews)
bEhcmAbV

NSZZ Solidarność '80 zwróciło się do urzędników, aby prześwietlili sklepy sieci zlokalizowane na dworcach, które były otwarte w pierwszą niedzielę objętą zakazem handlu - podaje serwis wiadomoscihandlowe.pl. Konkretnie chodzi o placówki na stacjach Warszawa Wschodnia, Kraków Główny, Poznań Główny oraz na dworcu w Grudziądzu. Związkowcy nie mają zastrzeżeń jedynie do Biedronki działającej na Warszawie Centralnej.

Jeszcze na początku zeszłego tygodnia koncern Jeronimo Martins nie planował otwierania swoich sklepów w pierwszą niedzielę wolną od handlu. Ale zmienił zdanie po deklaracji PIP z ubiegłego wtorku. Na pytanie odnośnie otwarcia sklepów zlokalizowanych przy dworcach Anna Martuszewicz, wicedyrektor Departamentu Prawnego przy Głównym Inspektoracie Pracy, odpowiedziała, że przyjmuje, że będzie to zgodne z prawem.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedziele. "Sklepom rykoszetem oberwie się w poniedziałek
bEhcmAbX

Dopiero potem PIP doprecyzowała, że chodziło o jedną placówkę Biedronki – właśnie tę zlokalizowaną przy Dworcu Centralnym. Jednak właściciel sieci, firma Jeronimo Martins, nie zmienił już swojej decyzji i otworzył pięć sklepów.

Sytuacja ta oburzyła związkowców. Pracownik Biedronki na dworcu będzie obsługiwać kolegę z tej samej firmy, z tego samego miasta, który ma wolne – napisali na jednym z portali społecznościowych.

Dlatego teraz chcą, by sytuacją w Biedronce zainteresowali się inspektorzy PIP. Kolejna niedziela z zakazem handlu już 18 marca.

bEhcmAcy
KOMENTARZE
(121)
Jerzy
3 lata temu
Wygasic wszystkie biedronki i lidle i bedzie swiety spokoj,
Kolejarz
3 lata temu
Hmm. Czym się różni Pani w sklepie na dworcu od Pani pracującej w biedronce? No ok, mniejszy ruch. Jednak i tu handel i tu handel. Druga sprawa, dlaczego ,,handlowcy" mają mieć wolne a inne służby pracujące w niedzielę już nie? Ja z chęcią posiedział bym z dziećmi w niedzielę lub cokolwiek innego ale niestety 2-3 niedziele w miesiącu spędzam w pracy.
kasjerka z ki...
3 lata temu
ale jak kasjerka w kinie obsługuje pracownika biedry a jeszcze na dodatek sfionskofca to wszystko jest OKi????
bEhcmAcz
ja
3 lata temu
i cz.II..zgadzam się ,ze w biedronce czy w lidlu jest totlany nieład w rozmieszczeniu towarów,,blokowane sa tzw ciągi komunikacyjne.odpowiednie służby państwowe powinny dokonać w tych sklepach inspekcji.
ja
3 lata temu
pracownicy powsionni mieć zmienione umowy o prace(wylączony czas pracy w niedziele-z zakazem handlu). Wtedy taka bioedronka nie fiknie.
...
Następna strona