Notowania

zamek
10-07-2018 (12:28)

Zamek w Puszczy Noteckiej. CBA weszło do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Agenci CBA wkroczyli do siedziby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. To ta instytucja wydała zezwolenie na budowę zamku w Puszczy Noteckiej. O akcji CBA poinformowała TVP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)
Najpierw kontrola z resortu środowiska, teraz CBA zajęło się budową zamku nad Notecią.

Agenci CBA wkroczyli do siedziby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. To ta instytucja wydała zezwolenie na budowę zamku w Puszczy Noteckiej. O akcji CBA poinformowała TVP.

Inwestycja powstaje na obszarze chronionym Natura 2000.

Wcześniej kontrolę decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska polecił wszcząć minister środowiska. - Ochrona polskiej przyrody jest kwestią nadrzędną i dlatego wszelkie postępowania w takich sprawach powinny być prowadzone w sposób przejrzysty i niepozostawiający pola do żadnych wątpliwości – podkreślił Henryk Kowalczyk, cytowany w komunikacie resortu. Minister polecił Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska wszczęcie pilnej kontroli w podlegającemu mu oddziale w Poznaniu.

Zobacz też: Zamek z Puszczy Noteckiej odsłania swoje tajemnice. Mamy nagranie z miejsca budowy

Zamek, który w ciągu kilku dni wywołał olbrzymie poruszenie, buduje poznańska spółka D.J.T.

"Spółka D.J.T. jest inwestorem inwestycji w Stobnicy. Dodam, iż D.J.T. otrzymała w połowie roku 2015 pozwolenie na budowę obiektu: >>Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną<<. Jest to normalna inwestycja deweloperska tyle, że o specyficznej architekturze. Budynek w swym charakterze nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą” - poinformował money.pl w przesłanym oświadczeniu prezes spółki Dymitr Nowak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zamek, puszcza notecka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2018

ZdunPieniążki, pieniążki z rączki do rączki, z banku na czek. A niech to! pieniądz, to dopiero temat, nawet sam Mesjasz był na sprzedaż, poemat również … Czytaj całość

10-07-2018

Romek33Ciekawe ile EkoTerroryści przytulili do łapy skoro nawet nie pisnęli, że coś takiego i w takim miejscu się buduje.

10-07-2018

Suseł i LeniwiecTo co? Dopiero jak na wp i onecie się to pokazało to minister ruszył zad?

Rozwiń komentarze (338)

Wybrane dla Ciebie