Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zamek w Puszczy Noteckiej. CBA weszło do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Zamek w Puszczy Noteckiej. CBA weszło do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Najpierw kontrola z resortu środowiska, teraz CBA zajęło się budową zamku nad Notecią. Fot. WP
Najpierw kontrola z resortu środowiska, teraz CBA zajęło się budową zamku nad Notecią.

Agenci CBA wkroczyli do siedziby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. To ta instytucja wydała zezwolenie na budowę zamku w Puszczy Noteckiej. O akcji CBA poinformowała TVP.

Inwestycja powstaje na obszarze chronionym Natura 2000.

Wcześniej kontrolę decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska polecił wszcząć minister środowiska. - Ochrona polskiej przyrody jest kwestią nadrzędną i dlatego wszelkie postępowania w takich sprawach powinny być prowadzone w sposób przejrzysty i niepozostawiający pola do żadnych wątpliwości – podkreślił Henryk Kowalczyk, cytowany w komunikacie resortu. Minister polecił Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska wszczęcie pilnej kontroli w podlegającemu mu oddziale w Poznaniu.

Zobacz też: Zamek z Puszczy Noteckiej odsłania swoje tajemnice. Mamy nagranie z miejsca budowy


Zamek, który w ciągu kilku dni wywołał olbrzymie poruszenie, buduje poznańska spółka D.J.T.

"Spółka D.J.T. jest inwestorem inwestycji w Stobnicy. Dodam, iż D.J.T. otrzymała w połowie roku 2015 pozwolenie na budowę obiektu: >>Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego wraz z infrastrukturą techniczną<<. Jest to normalna inwestycja deweloperska tyle, że o specyficznej architekturze. Budynek w swym charakterze nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą” - poinformował money.pl w przesłanym oświadczeniu prezes spółki Dymitr Nowak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

cba, zamek, puszcza notecka
Czytaj także
Polecane galerie
zx
2018-07-15 15:59
Te kontrole i CBA to pic chcą wyciszyć i pokazać że PIS coś robi a to wszystko już dawno przyklepane !!! klika urzędniczo złodziejska jest nie do ruszenia UKŁAD ZAMKNIĘTY !!!!!!!!!!!!!!
myslecinaczej
2018-07-12 09:45
jak nic instaluje sie tam Syjonistyczna agentura!
888
2018-07-12 03:37
Nic i nie zrobią. Działali zgodnie z prawem. Zresztą jeśli nie tu, to zbudują taki kompleks gdzie indziej. Wystarczy popatrzeć ile pałaców, dworów tylko wokoło Poznania jest w prywatnych rekach. Kupione. Zgodnie z prawem. to samo na Maurach nad jeziorami całe rezydencje ze służbą stoją. znam takich, co wykopali swoje jezioro, usypali plażę, zarybili je. Obsadzili lasem i ogrodzili. Nikogo nie wpuszczają, bo to ich prywatna własność. A w środku pałac. Mają kucharzy, służących i ochronę. Własny helikopter, lądowisko, stadnina.
Pokaż wszystkie komentarze (338)