Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja też ma swojego "Misiewicza". Putin zarabia mniej niż jego rzecznik

30
Podziel się

W Rosji opublikowano dane na temat dochodów urzędników państwowych. Najbogatszy minister w roku ubiegłym wykazał dochód 100 razy większy od jednego ze swoich kolegów.

bDBlCEFx

Z kolei rzecznik prasowy prezydenta zarobił znacznie więcej od szefa.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w 2016 roku zarobił prawie 13 milionów rubli, czyli około 900 tys. zł. To o ponad jedną trzecią więcej niż w wypadku prezydenta Władimira Putina, który zadeklarował dochód w wysokości prawie dziewięciu milionów rubli.

Jednak rzecznik prezydenta Rosji jest tylko ubogim krewnym w porównaniu z zarobkami jego żony. Tatiana Nawka, w przeszłości łyżwiarka, zarobiła ponad 120 milionów rubli, czyli 8,5 mln zł. Żona Dmitrija Pieskowa ma dwa domy i cztery mieszkania, w tym jedno w Stanach Zjednoczonych, oraz 3 drogie auta.

bDBlCEFz

Jednym z krezusów urzędniczego świata w Rosji jest minister do spraw Kaukazu Północnego. Lew Kuźniecow w roku ubiegłym wykazał dochód w wysokości 582 milionów rubli, czyli ponad 40 mln zł.

Tymczasem wśród rosyjskich ministrów najmniej zarobił szef resortu rolnictwa. Aleksander Tkaczow miał dochód ponad 100 razy mniejszy od Lwa Kuźniecowa.

bDBlCEGa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(30)
Neo
4 lata temu
Putin?Przecież to najbogatszy człowiek świata.30% kasy z handlu gazem i ropą trafia do niego.Oficjalnie ma mieszkanie dwupokojowe i Ładę.
only_me
4 lata temu
Jak zwykle żenujący artykuł. Sprawa Misiewicza bulwersuje, bo nie ma on żadnego wykształcenia, ani doświadczenia. A Dmitrij Pieskow jest w polityce od lat, w latach 90 był pracownikiem ambasady w Turcji, a w 2000 roku wrócił do Rosji (jest nawet na Wikipedii). Na jakiej więc podstawie portal porównuje tych dwóch ? Chodzi tylko o liczbę odsłon - dlatego artykuł jest po prostu poniżej poziomu. Nasz Misiu zasłużył się jedynie w PiS-ie i dla Antka, a to zdecydowanie za mało, żeby dostawać posadki za 50.000 zł.
Paweł
4 lata temu
Mniej niz Putin? hahahahahhahah - Putin ma tyle hajsu, ze glowa mala..
bDBlCEGb
Dynis
4 lata temu
Po co panu Putinowi wypłata jak ma całą Rosję
anty
4 lata temu
Co za bredzenie. Putin podobno jest najbogatszym człowiekiem na świecie z majatkiem szacowanym na 200 mld dolarów. Mógłby żadnej oficjalnej pensji nie pobierać podobnie jak Trump, który swoją oddaje na cele charytatywne, bo ta nieoficjalna jest najwyższa na świecie.
...
Następna strona