Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany dla urzędników służby cywilnej. Dostaną podwyżki

32
Podziel się

Urzędnicy służby cywilnej otrzymają w przyszłym roku podwyżki. Średnio 260 zł. Wszystko dzięki odmrożeniu kwoty bazowej.

Kwota bazowa teraz to 1873 zł, a ma być 1916 zł.
Kwota bazowa teraz to 1873 zł, a ma być 1916 zł. (Piotr Kamionka/REPORTER; EastNews)
bDAyxhnp

Kwota bazowa jest ważna, bo jej wielokrotność wyznacza poziom pensji członków korpusu służby cywilnej. Rząd ugiął się pod naporem związków i ostatecznie, jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", wynagrodzenie w państwowej sferze budżetowej wzrośnie o 2,3 proc.

Rozwiązanie zostało już wpisane do ustawy budżetowej na 2019 r. Z ustawy wynika, że kwota bazowa wzrośnie o 43 zł. Jeśli więc urzędnik ma pensję z mnożnikiem 2.0, to wynagrodzenie wzrośnie o 86 zł. Na podwyżki wynikające z podniesienia kwoty bazowej przeznaczono 370 mln zł.

bDAyxhnr

Zobacz także: Ekspert: pensje będą rosnąć. Zyskają pracownicy handlu i produkcji

Związki zawodowe są zadowolone, choć oczywiście mówią, że chciałyby więcej. Sprawa będzie jeszcze omawiana w Radzie Dialogu Społecznego. Nie wiadomo, czy wszystkie środki trafią na podwyżki, czy też na dodatkowe etaty, zaznacza "Dziennik Gazeta Prawna". Gdyby w całości poszły na wzrost wynagrodzeń, to na jednego członka korpusu służby cywilnej przypadałoby 260 zł.

Ostatnie odmrożenie kwoty bazowej w służbie cywilnej było w 2008 r.

bDAyxhnx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAyxhnS
KOMENTARZE
(32)
Damian
2 lata temu
Nie wiem, czy autor umie liczyć i skąd mu się wzięło 260 zł. Poniżej pisze, że kwota bazowa zwiększa się o 43 zł, a zatem, żeby otrzymać podwyżkę 260 zł przeciętny urzędnik musiałby w tej chwili zarabiać ok. 11300 zł!!!! To jakieś bzdury jak zwykle
jprzem
2 lata temu
Pic na wyborczą nutę aby zrobić tylko wielki szum jaki to mamy wspaniały rząd. Z ustawy modernizacyjnej dla pracowników policji (pracowników a ne policjantów) obiecano nam już dwa lata temu 290 zł od 2019 a teraz słyszę o 260 zł. He he już widzę jak dostaje jedno i drugie czyli 550 zł. Jestem pewien że dadzą nam tylko 260 zł BRUTTO i kolejny raz zrobią nas cywili w ... !
kazio
2 lata temu
Po tylu latach zamrożenia aż taka podwyżka....prawdziwe szaleństwo brutto. A i tak nie każdy dostanie tyle....Dla mnie wystarczający powód żeby pożegnać sie z tą niby władzą
bDAyxhnT
Zwykły pracow...
2 lata temu
Ja tylko zapytam, skoro mówi sięo spadku wartości 500+ o ponad 25% , a to tylko od czasu wprowadzenia czyli przez 2 lata, to o ile spadła wartośc wynagrodzeń w służbie cywilnej przez 10 lat , bo od 2009 r jest ona zamrożona, czy wynagrodzenia powinny wzrosnąc o 2,3 % czy o te 25% utraconej wartości ?
obs
2 lata temu
I ONI myślą że za te 2% służba cywilna będzie na nich głosować ? Ha HA HA
...
Następna strona