Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zwolnienia grupowe w polskim Tesco. 70 osób straci pracę

Przyczyną zwolnień ma być reorganizacja zakładu pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szymon Blik/Reporter)
Przyczyną zwolnień ma być reorganizacja zakładu pracy.

Związkowcy z działającej przy Tesco "Solidarności" poinformowali o piśmie, które otrzymali od firmy. Wynika z niego, że maksymalnie 70 osób z Biura Głównego straci pracę do 7 lutego.

Pismo informujące o zamiarze dokonania zwolnień grupowych wpłynęło do NSZZ Solidarność Tesco 2 stycznia.

Przyczyną zwolnień, jak tłumaczy w piśmie firma, ma być reorganizacja zakładu pracy polegająca na zaprzestaniu wykonywania części działań specjalistycznych i administracyjnych lub ich znaczącej zmianie, co spowoduje konieczność zmniejszenia zatrudnienia w Biurze Głównym.

Prace ma stracić maksymalnie 70 osób. Wypowiedzenia mają zostać wręczone między 24 stycznia a 7 lutego 2018 r.

Zwolnienia będą przeprowadzane na podstawie: oceny za rok finansowy 2016/2017, bieżącej oceny pracy, nominacji do "puli talentów", przebiegu zatrudnienia w ostatnim roku pracy. Ponadto pod uwagę będą brane znajomość języka angielskiego i trudna sytuacja osobista.

Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

"Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi zaproponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku lub w innych jednostkach firmy" – deklaruje w piśmie zarząd Tesco.

Tesco informuje również, że wszystkim pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych "zaoferowane będzie wsparcie w postaci pakietów informacyjno - doradczych". Pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub jej nie przyjmą, zostanie zaoferowane "zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę". Pracownikom, którzy nie przyjmą tych warunków, będą po prostu składane wypowiedzenia umów o pracę.

Niebawem odbędą się konsultacje dotyczące zwolnień grupowych. We wrześniu Tesco informowało o zamiarze zwolnienia 400 osób – o czym pisaliśmy w money.pl, a parę miesięcy wcześniej – w lipcu 2017 - donosiliśmy o kłopotach Tesco, z którego odchodzili menedżerowie wysokiego szczebla.

Tagi: zwolnienia grupowe, tesco, wiadomości, praca, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-01-2018

BrawoW końcu wzięli się za darmozjadów zarabiają kupę kasy a nic nie robią a niech idą do sklepu tyrac dzwigac to zobaczą co to jest praca w niedzielę … Czytaj całość

03-01-2018

AsTo może Polski Dino ich wykupi.

03-01-2018

OtóżW końcu - wywalić ten sklep z polski

Rozwiń komentarze (30)