Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zwolnienia w bankach. Przez ostatnie lata wyparowało ponad pół miliona miejsc pracy

0
Podziel się:

Ponad pół miliona miejsc pracy w sektorze bankowym wyparowało od czasu wybuchu kryzysu w 2008 r. - donosi Bloomberg. A banki zapowiadają, że to jeszcze nie koniec zwolnień.

Zwolnienia w bankach. Przez ostatnie lata wyparowało ponad pół miliona miejsc pracy
(Metropolico.org/flickr (CC BY-SA 2.0))

Ponad pół miliona miejsc pracy w sektorze bankowym zniknęło od czasu wybuchu kryzysu w 2008 r. - wylicza Bloomberg. A banki zapowiadają, że to jeszcze nie koniec zwolnień.

Tylko w ostatnim kwartale zeszłego roku banki zapowiedziały ścięcie w sumie co najmniej 47 tysięcy etatów. Uwzględniając 52 tysiące utraconych miejsc pracy w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2015 roku, to od 2008 r. w sektorze bankowym pracę straciło około 600 tysięcy osób - wynika z wyliczeń portalu.

Które banki już skończyły zwalniać, a które jeszcze planują cięcia etatów? Przykładowo UniCredit zadeklarował ścięcie około 18,2 tys. etatów. Citigroup już zredukowała zatrudnienie o ponad jedną trzecią, a w tym roku planuje obniżyć je o kolejne co najmniej 2 tys. miejsc pracy.

Również Deutsche Bank, który dotychczas utrzymywał zatrudnienie, przyznał, że planuje redukcję o 26 tysięcy miejsc pracy do 2018 r. Po kilkanaście tysięcy etatów zniknęło też w bankach BNP i czy Societe Generale.

Każdy z tych pięciu banków działa także w Polsce.

Zobacz też: Zarobki prezesów banków jak wynagrodzenie kilku tysięcy pracowników

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)